Wybierz język:
Gród Byczyna Panorama miasta Byczyna

sisms.png

 

Wręczenie nagród w konkursie pt. Siatkówka - sport co łączy a nie dzieli! 18.06.2012 r.

W poniedziałek 18.06.2012 r. w Byczyńskiej Izbie Tradycji odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Siatkówka – sport, co łączy a nie dzieli! ”.  Organizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum w Byczynie, a pomysłodawczynią polonistka Anna Pliszek, która jest miłośniczką tej dyscypliny sportu.

Na konkurs wpłynęły łącznie 122 prace z 13 szkół: 13 prac w kategorii fraszka, żartobliwy wiersz, 18 prac literackich na temat „Spotkanie z ulubionym siatkarzem” oraz 91 karykatur siatkarza: 65 prac uczniów szkół gimnazjalnych i 26 prac ze szkół podstawowych.

Komisja w składzie :   

Pani Elżbieta Wodecka – dziennikarka „Kulis Powiatu”

Pani Beata Sobania – nauczyciel wychowania fizycznego z PG w Byczynie

Pan Szymon Kosmęda – Mistrz Polski Kadetów 2006 w siatkówce, Wicemistrz Polski Juniorów 2008  postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria : Fraszka, satyra na temat siatkówki

I miejsce: Monika Kokot kl. I B z Publicznego Gimnazjum w Praszce za wiersz „Na siatkówkę postaw, bracie !” (op. Renata Mieszkalska)

II miejsce: Agata Gmyrek ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach za utwór „Koko – siata” (op. Danuta Siry)

III miejsce: Jagoda Stolze z Publicznego Gimnazjum w Byczynie za wiersz „Siatkówka” (op. Kalina Włodek)

Wyróżnienie otrzymali :

Marta Gajewska z kl. V 3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu za utwór „O wieluńskiej siatkówce strof kilka” (op. Danuta Skorupińska)

Filip Hodyra ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach za wiersz „Polska dziś gra” (op. Danuta Siry)

Szymon Dziedzic z Publicznego Gimnazjum w Byczynie za fraszkę
„Każdy już chyba sport ten zna” (op. Kalina Włodek)

Kategoria literacka : „Spotkanie z ulubionym siatkarzem”

I miejsce: Klaudia Adler z kl. II B Publicznego Gimnazjum w Byczynie za opowiadanie „Warto walczyć !” (op. Anna Pliszek)

II miejsce: Marta Mrozek z kl. VI C Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kluczborku za utwór „Siatka – sport co łączy a nie dzieli” (op. Barbara Kłonowska)

III miejsce: Natalia Drewicz z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu za kartkę z pamiętnika „Spotkanie z Mariuszem Wlazłym” (op. Danuta Skorupińska)

III miejsce: Sandra Kociubińska z kl. II A Publicznego Gimnazjum w Byczynie za opowiadanie „Wymarzone spotkanie” (op. Anna Pliszek)

Wyróżnienia otrzymali :

Marcel Michnik z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu za opowiadanie o M. Wlazłym (op. Danuta Skorupińska)

Olga Grajek z kl. II B Publicznego Gimnazjum w Praszce, za list przedstawiający spotkanie z Pawłem Zagumnym, (op. Barbara Morawiak)

Kacper Sobczyk z kl. II B Publicznego Gimnazjum w Byczynie za opowiadanie „Przypadkowe spotkanie” (op. Anna Pliszek)

Kategoria plastyczna 

Szkoły podstawowe

I miejsce: Nilam Zygmunt z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku za karykaturę Fabiana Drzyzgi (op. Joanna Waksmańska- Krzesaj)

II miejsce: Adrianna Lazar z kl. VI Zespołu Szkół w Skomlinie za portret Bartosza Kurka (op. Urszula Habza)

II miejsce: Julia Mazur z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 17 w Częstochowie za karykaturę Marcina Możdżonka (op. Justyna Depta)

III miejsce: Dorota Kaźmierczak z kl. IV A Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie – Koźlu za karykaturę Mariusza Wlazłego (op. Anna Florczak)

III miejsce: Magdalena Ostrycharz z kl. V Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu za portret humorystyczny Bartosza Kurka (op. Małgorzata Białas)

Wyróżnienie :

Mikołaj Dymalski z kl. V Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu za karykaturę Mariusza Wlazłego (op. Małgorzata Białas)

Zofia Wydra z kl. IV A Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku za karykaturę Piotra Gruszki (op. Joanna Waksmańska- Krzesaj)

Szkoły Gimnazjalne

I miejsce: Daria Chadryś z kl. III Zespołu Szkół w Skomlinie za karykaturę Bartosza Kurka (op. Urszula Habza)

I miejsce: Maciej Mączka z Publicznego Gimnazjum w Byczynie za karykaturę Mariusza Wlazłego (op. Krzysztof Chojak)

II miejsce: Weronika Kłoś z kl. III Publicznego Gimnazjum w Praszce za portret Bartosza Kurka (op. Renata Ignaczak - Mieszkalska)

II miejsce Małgorzata Borek z kl. II B Gimnazjum nr 1 w Rawie Mazowieckiej za karykaturę Michała Winiarskiego (op. Renata Milczarek – Madej)

III miejsce: Marta Bator z kl. III Gimnazjum n 1 w Wieluniu za karykaturę Mariusza Wlazłego (op. Renata Placek)

III miejsce: Natalia Kucińska z kl. II A Gimnazjum nr 1 w Rawie Mazowieckiej za karykaturę Michała Kubiak (op. Renata Milczarek – Madej)

Wyróżnienia :

Victoria Chyła z Publicznego Gimnazjum nr 3  w Świeciu za karykaturę Piotra Gruszki (op. Mirela Belt)

Natalia John z kl. I d Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu za karykaturę Bartosza Kurka (op. Anna Florczak)

Małgorzata Chrzan z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Kluczborku za karykaturę Łukasza Żygadły (op. Magdalena Pilak)

Milena Wencel z kl. III A Publicznego Gimnazjum w Praszce za karykaturę Bartosza Kurka (op. Renata Ignaczak – Mieszkalska)

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrekcję Zespołu Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie, Urząd Miejski w Byczynie, firmę LUMAR oraz Karczmę Spichlerz. Oprócz nagród na wszystkich obecnych czekały atrakcje w postaci wspólnego poczęstunku, zwiedzenia izby tradycji, wejścia na punkt widokowy wieży Ratusza oraz spacer po zabytkowej Byczynie. Uczestników oprowadzał pan Zdzisław Comporek, historyk i miłośnik gminy Byczyna.

P6180107.jpeg P6180116.jpeg P6180119.jpeg P6180121.jpeg P6180124.jpeg

P6180125.jpeg P6180126.jpeg P6180129.jpeg P6180130.jpeg P6180132.jpeg