Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 2017 rok więcej...

Wybierz język:
Gród Byczyna Panorama miasta Byczyna

sisms.png

 

Relacja z przebiegu X Przeglądu Twórczości Teatralnej pn. Dionizjada 21.03.2013 r.

W czwartek 21.03.2013 r. odbył się X Przegląd Twórczości Teatralnej „Dionizjada”. Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 10.00 uroczystym przemarszem uczestników wokół Rynku w Byczynie. Barwny wiosenny pochód przy akompaniamencie naszej miejscowej Orkiestry Dętej zatrzymał się na stadionie, gdzie nastąpiło uroczyste spalenie „Marzanny”. W pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny udział wzięli uczestnicy tegorocznej „Dionizjady” oraz dzieci z Publicznego Przedszkola w Byczynie wraz z opiekunami.

Następnie rozpoczął się przegląd grup kabaretowych i zespołów teatralnych. Do rywalizacji artystycznej na scenie byczyńskiego Ośrodka Kultury stanęło łącznie jedenaście ekip, 125 młodych aktorów.

Oceną występów zajmowała się komisja w składzie:

- Joanna Gawlita,

- Elżbieta Majewska,

- Helena Łarczenko.

Laureatami X Przeglądu zostali:

Grupa I

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe

Kategoria zespołów: koła teatralne

I miejsce – „Dzieciaki Zdolniaki” Publiczna Szkoła Podstawowa w Byczynie, tytuł przedstawienia: „Brzydkie kaczątko”, opiekun: Bernadeta Dziedzic, Bernadeta Jaśkowska

II miejsce – „Zespół Teatralny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Byczynie”, tytuł przedstawienia: „Królewna Śnieżka”, opiekun: Joanna Olejnik, Danuta Łopuch

III miejsce –„ Felifofetr” Społeczna Szkoła Podstawowa w Kluczborku, tytuł przedstawienia: „Świat bajek widziany oczami dziecka”, opiekun: Aneta Gieselbert

Wyróżnienie – „Zespół Teatralny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Byczynie”, tytuł przedstawienia: Krasnoludki ze spektaklu „Królewny Śnieżki”, opiekun: Joanna Olejnik, Danuta Łopuch

Grupa II

Kategoria wiekowa: szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne

Kategoria zespołów: koła teatralne

I miejsce – „Teatr Zmyślonego Aktora” Gimnazjum nr 2 w Namysłowie, tytuł przedstawienia:  „Sen nocy letniej”, opiekun: Małgorzata Górniak

Grupa III

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne

Kategoria zespołów: kabarety

I miejsce – „Attention” ZSGLiZ w Polanowicach, tytuł przedstawienia: „Rok z życia maturzysty”, opiekun: Anna Gwóźdź

II miejsce – „Czarny Lotos” I LO w Praszce, tytuł przedstawienia: „Romeo i Julia”, opiekun: Anna Smyrd

Komisja postanowiła przyznać nagrodę specjalną Grand Prix X Przeglądu Twórczości Teatralnej „Dionizjada”, którą zdobyli: „Aktorzy z licealnej loży” I LO w Namysłowie, tytuł przedstawienia: „Kartoteka”, opiekun: Barbara Krakowiak

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy pomysłów, zdolności teatralnych i kabaretowych oraz życzymy dalszych sukcesów.

DSC_8556.jpeg DSC_8625.jpeg 1-DSC_8666.jpeg 2-DSC_8706.jpeg

3-DSC_8737.jpeg 4-DSC_8754.jpeg 6-DSC_8783.jpeg 7-DSC_8803.jpeg

8-DSC_8813.jpeg 9-DSC_8836.jpeg 10-DSC_8852.jpeg 11-DSC_8859.jpeg

Autor zdjęć: Przemysław Gawlita