Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 2017 rok więcej...

Wybierz język:
Gród Byczyna Panorama miasta Byczyna

sisms.png

 

Relacja z podsumowania i wręczenia nagród w konkursie pn. Siatkówka - sport co łączy a nie dzieli 23.05.2013 r.

W czwartek, 23 maja 2013 r. w Byczyńskiej Izbie Tradycji miało miejsce podsumowanie II Ogólnopolskiego Konkursu pt. Siatkówka – sport co łączy a nie dzieli” organizowanego przez Publiczne Gimnazjum im. Polskich noblistów w Byczynie. Pomysłodawczynią konkursu była Pani Anna Pliszek polonistka z gimnazjum w Byczynie.

      W konkursie wzięło udział 28 szkół (13 szkół podstawowych i 15 gimnazjów), z m.in. Lublina, Gdańska, Hrubieszowa, Wielunia, Torunia, Warszawy, Świdnicy.

        W kategorii plastycznej (karykatura siatkarza) oceniono 36 prac ze szkół podstawowych i 31 ze szkół gimnazjalnych. Odrzucone zostały 24 prace, gdyż stwierdzono, że nie zostały wykonane samodzielnie.

        W kategorii literackiej 5 prac było nie na temat, z kolei ocenionych zostało 28 prac ukazujących sylwetki polskich siatkarzy oraz 17 fraszek.

Komisja w składzie: Pan Andrzej Szatan - zastępca redaktora naczelnego Kulis Powiatu (przewodniczący), Pani Beata Sobania - nauczycielka wychowania fizycznego w PG w Byczynie, Pan Krzysztof Chojak - nauczyciel plastyki w PG w Byczynie postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

- w kategorii karykatura - szkoły podstawowe:
I miejsce: Natalia Bednarek, Zespół Szkół nr 3 Kościan (op. Ewa Łagodzka)

II miejsce: Małgorzata Kierzek, Szkoła Podstawowa nr  2 Kwidzyn (op. Ewa Święcka)

               Dorota Słomska, Szkoła Podstawowa nr 32 Toruń (op. Agnieszka Borkowska)

III miejsce: Julia Banach, Szkoła Podstawowa nr 2 Kwidzyn (op. Ewa Święcka)

Wyróżnienia:
- Zofia Gniedziejko, Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku (op. Arkadiusz Baniecki i nauczyciele biblioteki)
- Marta Osenkowska, Szkoła Podstawowa nr  32 Toruń (op. Agnieszka Borkowska)
- Weronika Bańka, Zespół Szkół Miejskich nr 2 Hrubieszów (op. Ewelina Winiarska)
 

- w kategorii karykatura - szkoły gimnazjalne:
I miejsce: Klaudia Ryczko, Zespół Szkół Miejskich nr 2 Hrubieszów (op. Ewelina Winiarska)

               Patrycja Strzelecka, Publiczne Gimnazjum  Łubnice (op. Barbara Witkowska)

II miejsce: Dominika Pakuła, Publiczne Gimnazjum Praszka (op. Barbara Morawiak)
              Michalina Rękoś, Zespół Szkół nr  3 Kościan (op. Ewa Łagodzka)

III miejsce: Aleksandra Grab, Publiczne Gimnazjum w Trzydniku Dużym (op. Dorota   Laskowska)

Wyróżnienie:
- Zuzanna Buchwald, Zespół Szkół nr 3 (op. Ryta Krawczyk)
 

- w kategorii – fraszki:
I miejsce: Iryna Drozd, Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu w Warszawie (op. Małgorzata Glinka)

II miejsce: Monika Kokot, Publiczne Gimnazjum w Praszce (op. Renata Ignaczak-Mieszkalska)

III miejsce: Joanna Kluska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokrsku (op. Barbara Mielczarek)

       Paulina Jarząb, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokrsku (op. Barbara Mielczarek)

Wyróżnienia:
- Mikołaj Hobot, Szkoła Podstawowa nr  3 w Pcimiu (op. Anna Dziadkowiec)
- Katarzyna Krajcer, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokrsku (op. Barbara Mielczarek)

- w kategorii literackiej:
I miejsce: Wiktoria Wujczak, Zespół Szkół nr 3 Kościan (op. Izabella Majchrzak)

                 Weronika Koza, Niepubliczna Szkoła Podstawowa we Wróblowicach (op. Agnieszka Łazarek)

II miejsce: Julia Dominiak, Szkoła Podstawowa nr  2 Wieluń (op. Danuta Skorupińska)

III miejsce: Dominika Mroczkowska, Zespół Szkół Miejskich nr 2 Hrubieszów (op. Ewelina Winiarska)

Wyróżnienia:
- Roksana Wejner,Publiczne Gimnazjum Łubnice (op. Alicja Chadryś)
- Patrycja Popiel, Zespół Szkół nr 3 Kościan
- Aleksandra Wosiewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokrsku (op. Barbara Mielczarek)
- Dominika Szymańska, Zespół Szkół nr 3 Kościan (op. Ryta Krawczyk)

Nagrody uczestnikom i ich opiekunom wręczali przewodniczący komisji konkursowej wraz z Panią Barbarą Dereń wicedyrektorką gimnazjum w Byczynie oraz Panią Ewą Bartosiewicz zastępcą Burmistrza Byczyny.

Po gratulacjach i słowach uznania w kierunku wszystkich uczestników laureatki odczytały swoje fraszki.

            Oprócz nagród na wszystkich obecnych czekały atrakcje w postaci wspólnego poczęstunku, zwiedzenia izby tradycji, wejścia na punkt widokowy wieży Ratusza oraz spacer po zabytkowej Byczynie. Uczestników wraz z opiekunami oprowadzał pan Zdzisław Comporek, mieszkaniec gminy Byczyna wielki pasjonat i miłośnik historii miasta i jego zabytków.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrekcję Zespołu Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie, Urząd Miejski w Byczynie, firmę LUMAR oraz poczęstunek z Karczmy Spichlerz.

P5230017.jpeg P5230022.jpeg P5230027.jpeg   P5230032.jpeg

P5230043.jpeg P5230046.jpeg P5230050.jpeg P5230055.jpeg

P5230058.jpeg P5230082.jpeg P5230085.jpeg P5230091.jpeg