Logo Byczyny

ZWIERZowa Akcja Kastracja w Gminie Byczyna!

ZWIERZowa Akcja Kastracja!

W okresie od 22 maja 2023 r. do 30 listopada 2023 r. Gmina Byczyna wraz z Fundacją  ZWIERZ  będzie realizowała projekt pn. ZWIERZowa Akcja Kastracja, w ramach której mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnego zabiegu kastracji i znakowania psa lub kota.

Wobec tego w okresie od 22 maja 2023 r. do 31 października 2023 r. (lub wyczerpania środków finansowych – decyduje kolejność zgłoszeń) mieszkańcy Gminy Byczyna mogą składać wnioski, aby móc skorzystać z bezpłatnych zabiegów kastracji i znakowania psów i kotów i kastracji kotów wolno żyjących.

Przeprowadzanie zabiegów kastracji u zwierząt domowych to najbezpieczniejsze i najpewniejsze zabezpieczenie ich przed rozmnażaniem się. To rozwiązanie zapobiega przychodzeniu na świat niechcianych szczeniąt i kociąt, zapewnia zdrowie samicom, jak też ogranicza wałęsanie się samców.

Dzięki trwałemu oznakowaniu (zachipowaniu) zwierzęcia, zapewniasz mu szybki powrót do domu w przypadku zagubienia się, co zapobiega:

  • trudnym sytuacjom, na które narażone jest błąkające się zwierzę, w tym utratę zdrowia, a nawet życia;
  • stresowi i utracie więzi ze zwierzęciem przez jego opiekuna.

Znakowanie i kastracja to dwa najważniejsze działania zapobiegające bezdomności zwierząt.

Należy pamiętać o tym, że opieka nad zwierzętami to także kontrola ich rozmnażania.

 

Druk wniosku można pobrać w Urzędzie Miejskim w Byczynie, pokój nr 27 lub ze strony internetowej www.byczyna.pl- zakładka Aktualności. Dodatkowe informacje udzielane są w Referacie Budownictwa, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Byczynie pod nr. Tel. /77/ 4134150 wew. 30

Szczegółowe informacje o akcji zawarte są poniżej w Planie sterylizacji i kastracji zwierząt w ramach projektu  „ZWIERZowa Akcja Kastracja”.

 

PDFPlan sterylizacji i kastracji zwierząt w ramach projektu ZWIERZowa Akcja Kastracja.pdf (279,37KB)

PDFWniosek o dofinansowanie - zwierzęta właścicielskie.pdf (762,48KB)

PDFWniosek o dofinansowanie - koty wolno żyjące.pdf (759,90KB)

PDFDeklaracja opiekuna społecznego - jeśli dotyczy.pdf.pdf (206,20KB)

 

akcja-kastracja-plakat-A3-2023-pies-i-kot-DRUK 2_page-0001.jpeg