Logo Byczyny

Szacowanie suszy rolniczej

Burmistrz Byczyny informuje, że w związku z wykazaniem wystąpienia suszy na terenie gminy Byczyna przez System Monitoringu Suszy Rolniczej w Puławach zainteresowani producenci rolni mogą składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych w wyniku suszy rolniczej.

Szkody szacowane będą wyłącznie tam, gdzie zgodnie z Klimatycznym Bilansem Wodnym IMGW-PIB wystąpiła susza w danej uprawie, na podstawie danych udostępnionych przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach pod adresem https://susza.iung.pulawy.pl/wykazy/2024,1604013/

Należy pamiętać, że nadal podstawowym obowiązkiem producenta rolnego i podstawą oszacowania jest złożenie wniosku o szacowanie szkód w aplikacji suszowej „Zgłoś szkodę rolniczą”, dostępnej na stronie https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign, a szacowanie przez Komisję strat w uprawach jest jedynie opcjonalne.

Wniosek złożony o oszacowanie szkód tylko przez Komisję nie pozwoli na otrzymanie wsparcia – obowiązkowo należy dokonać zgłoszenia w aplikacji.

 

Wnioski należy składać na drukach urzędowych dostępnych na stronie internetowej lub w Urzędzie Miejskim w Byczynie, pok. 25 i 27 (II piętro).

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu

/77/ 413 41 50 wew. 27,30

 

PDFWniosek o oszacowanie strat.pdf (564,37KB)