Logo Byczyny

Wyróżnień dla Gminy Byczyna - ciąg dalszy

Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił wyniki konkursu pn. „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2009”.

Celem organizowanego po raz drugi konkursu była m.in. promocja osiągnięć w dziedzinie zagospodarowania przestrzeni publicznych w regionie oraz wskazanie najlepszych realizacji projektów urbanistycznych, decydujących o jakości tej przestrzeni.

Komisja konkursowa oceniała przestrzenie ogólnodostępne, w których dokonały się przeobrażenia funkcjonalne, kompozycyjne, społeczne, kulturalne, techniczne i gospodarcze, a w wyniku których poprawiła się atrakcyjność, urbanistyczno – architektoniczna, funkcjonalność, wygoda i bezpieczeństwo. Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało 27 przedsięwzięć, w tym także przestrzeń reprezentująca Gminę Byczyna.

Polsko – Czeskie Centrum Szkolenia Rycerstwa w Byczynie zgłoszone do wyżej wspomnianego konkursu zdobyło jedno z czterech przyznanych wyróżnień. Pierwsze miejsce również w głosowaniu internetowym zdobył Bastion Świętej Jadwigi w Nysie.

Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 11 grudnia, o godz. 12.00 w sali posiedzeń Sejmiku Województwa Opolskiego na Ostrówku.

Wyniki konkursu dostępne są również pod adresem:

http://umwo.opole.pl/serwis/index.php?id=199&idd=3802