Logo Byczyny

Kolejna grupa studentów z międzynarodowej organizacji AIESEC

Kolejna grupa studentów z międzynarodowej organizacji zrzeszającej młodych z całego świata AIESEC przyjechała do Zespołu Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie w ramach realizowanego projektu „Enter Your Future”. Tym razem są to Fei Jiao z Chin, Alla Kliushnyk z Ukrainy oraz Leonardo Rodrigues z Brazylii. W ramach swoich warsztatów, które w całości prowadzone są w języku angielskim, studenci promują idee organizacji AIESEC, jej założenia oraz historię rozwoju. Dodatkowo uatrakcyjniają swoje zajęcia ciekawymi zadaniami dla uczniów, dyskutują, trenują komunikację w języku angielskim. Wśród tematów, jakie poruszają jest globalizacja, elementy kultury swoich krajów, nauka przedsiębiorczości i pracy w grupach oraz rola lidera w grupie.

Uczniowie oceniają zajęcia bardzo wysoko. Doceniają możliwość obcowania w środowisku wyłącznie języka obcego, wysokie kompetencje prowadzących oraz sposób prowadzenia warsztatów. Wiele informacji przekazanych podczas zajęć przyda się podczas dalszej nauki i przyszłej kariery zawodowej.

Popołudniami studenci zwiedzają miasto, pobliskie Centrum Szkolenia Rycerstwa, pojadą szlakiem drewnianych kościółków oraz wezmą udział w kilku wycieczkach zorganizowanych przez nauczycieli, którzy włączyli się w zorganizowanie tej wizyty tj: Beata Foit-Fichte, Sylwia Jakubowska-Mączka, Barbara Chabrowska-Mucha oraz Lidia Urbańska. Goście przeprowadzają zajęcia na dwóch poziomach Zespołu Szkół, zarówno w gimnazjum, jak i w szkole ponadgimnazjalnej w Polanowicach. Kolejnej grupy Szkoła spodziewa się późną jesienią.

 

P9212891.jpeg P9212894.jpeg P9222919.jpeg

P9222925.jpeg P9222946.jpeg P9222947.jpeg

P9222950.jpeg P9222972.jpeg P9223018.jpeg