Logo Byczyny

Pomoc dla powodzian z Kłodzka

 

W dniach 2-8 lipca gmina Byczyna przeprowadziła zbiórkę darów dla powodzian, którzy ponieśli szkody podczas powodzi w okolicach Kłodzka. Dary można było składać w świetlicach wiejskich poszczególnych sołectw naszej gminy oraz w sklepach: POLO Market, EKO, „Sklep Polski” Hoc Zofia i Arkadiusz.

Mieszkańcy naszej gminy nie pozostali obojętni na  krzywdę innych ludzi. W paczkach znalazły się m.in. artykuły spożywcze tj. makarony, kasza, ryż, cukier, mąka, konserwy, słodycze, ale także środki czystości (proszki do prania, płyny), środki do higieny osobistej (szampony, mydła, pasty do zębów i inne). Udało się również zebrać koce, pościele, ręczniki, odzież i obuwie. Firma  "FAMEL" i "MARKOPOL" podarowały farby.

10 lipca (piątek) Krzysztof Sikorski – zastępca Burmistrza Byczyny, Ewa Bartosiewicz – kierownik Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego w Byczynie, Jakub Goliński – kierownik Byczyńskiego Inkubatora Gospodarki Społecznej i Katarzyna Gmyrek - przedstawiciel firmy FAMEL z pomocą pana Marka Kochana i pana Pawła Lepszego przewieźli zebrane artykuły do Kłodzka. 

Burmistrz Kłodzka gorąco podziękował za okazane przez mieszkanców gminy Byczyna serce i z radością przyjął zebrane dary.

Kolejny transport z Byczyny 17 lipca (piątek) przewiózł do Kłodzka worki ze zbożem i pasze dla zwierząt, które podarowali okoliczni rolnicy.

 

 

 

 IMG_0160.jpeg IMG_0163.jpeg IMG_0167.jpeg

IMG_0176.jpeg IMG_0181.jpeg

IMG_7275.jpeg IMG_7308.jpeg IMG_7341.jpeg

IMG_7345.jpeg IMG_7411.jpeg

 


 

Pomoc.jpeg