Logo Byczyny

Wdrożenie systemu informacyjnego o nazwie Samorządowy Informator SMS – SISMS.

Plakat Byczyna-001.jpeg

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy

 

Jednym z najważniejszych zadań Samorządu jest ciągła dbałość  o poprawę bezpieczeństwa jego Mieszkańców, dlatego podjęliśmy decyzję o wdrożeniu w  Gminie Byczyna systemu informacyjnego o nazwie Samorządowy Informator SMS – SISMS.

SISMS jest systemem mającym na celu zapewnienie skutecznej komunikacji Burmistrza Byczyny  z Mieszkańcami we wszystkich obszarach funkcjonowania ale mających przede wszystkim wpływ na ich bezpieczeństwo. Najważniejszym celem, jaki chcemy uzyskać jest odpowiednio wczesne ostrzeganie przed mogącym zaistnieć zagrożeniem, takimi jak :  powódź, huragan, pożary i inne.
Są również inne możliwości zastosowania tego systemu. Proszę sobie wyobrazić, że na terenie Gminy zaginęło dziecko, uruchamiamy wówczas wszystkie służby do poszukiwań, ale zawsze nieoceniona okazuje się pomoc Mieszkańców, którzy mogą dostać SMS z rysopisem poszukiwanego. Innym przykładem może być skażenie wody, o czym możemy natychmiast poinformować Mieszkańców niezależnie od miejsca, w którym przebywają, co przyczyni się do uniknięcia zatruć. Przykłady można mnożyć, jednak życzylibyśmy sobie, żeby ostrzeżeń było jak najmniej, a jak najwięcej pozytywnych informacji.

Podstawą sprawnego funkcjonowania systemu SISMS jest zarejestrowanie się w nim jak największej liczby  Mieszkańców, aby otrzymywać informacje z Urzędu. Rejestracja jest bardzo prosta i sprowadza się do wysłania jednego SMS’a o odpowiedniej treści.  Państwa numery telefonów, będą chronione według najwyższych standardów.  Nigdy też przy użyciu systemu nie otrzymają Państwo żadnych reklam bądź spamu. Szczegóły dot. rejestracji przedstawiają się następująco:

1. Uruchomienie w swoim telefonie komórkowym trybu wysyłania wiadomości SMS 
2. Wpisanie z załączonej ulotki wybranego kodu rejestrującego            
3. Wpisując kod rejestrujący proszę zwrócić uwagę na kropkę i brak odstępów
4. Wysłanie SMS na numer 661 000 112               
5. Otrzymanie SMS z potwierdzeniem rejestracji w wybranym serwisie             
6. Do wybranego serwisu rejestrujemy się przez wysłanie jednego SMS            
7. Więcej informacji można znaleźć  na  stronie internetowej
WWW.sisms.pl oraz WWW.byczyna.pl

Po wysłaniu SMS’a, którego koszt jest zgodny z ceną zwykłego SMS’a w Państwa planie taryfowym, otrzymają Państwo automatycznie wiadomość z potwierdzeniem rejestracji. Od tej pory będą Państwo  bezpłatnie  otrzymywać najważniejsze informacje z Urzędu.

Państwa pomoc jest niezwykle istotna, aby System prawidłowo zadziałał w Naszej Gminie , dlatego bardzo Państwa proszę o zarejestrowanie się w systemie, a także o przekazanie informacji
o SISMS swojej Rodzinie i Znajomym oraz wszystkim zainteresowanym Mieszkańcom.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

                                                                                                                             Burmistrz Byczyny

                                                                                                                             /-/ Ryszard Grüner