Logo Byczyny

Weź udział w XV Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim pn. O Buławę Hetmańską 25.01.2010 r.

           W dniu 25 stycznia 2010 r. (poniedziałek) w Ośrodku Kultury w Byczynie odbędzie się XV Wojewódzki Turniej Recytatorski „O Buławę Hetmańską”.

           Do celów turnieju należą m.in.: upowszechnianie twórczości poetów śląskich oraz utworów podejmujących tematykę o Śląsku, a także krzewienie kultury mowy polskiej i sztuki żywego słowa, ponadto aktywizacja placówek kulturalno-oświatowych.

          Uczestnicy turnieju wystąpią w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych (kl. IV – VI), uczniowie gminazjów i młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

        Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 18.01.2010 r. karty zgłoszenia uczestnictwa na adres Ośrodka Kultury w Byczynie.

        Uczestnicy muszą przygotować dwa utwory poetyckie podejmujące tematykę Śląska bądź napisane przez poetę pochodzącego z regionu śląskiego.

        Uczestnicy bądź placówki zgłaszające kandydatów do konkursu są zobowiązani do dokonania opłaty wpisowej, która wynosi 10 złotych od uczestnika i należy ją uiścić przed konkursem w biurze Ośrodka Kultury w Byczynie.

        Serdecznie zapraszamy!

Poniżej karta zgłoszenia uczestnictwa w konkursie do pobrania:

 DOCKARTA ZGŁOSZENIA.doc (20,50KB)