Logo Byczyny

Byczyńskie monety już w sprzedaży!

               Od 20-go stycznia 2010 r. w Bibliotece Miejskiej w Byczynie, której siedziba mieści się w Urzędzie Miejskim, jest dostępna pierwsza kolekcjonerska edycja byczyńskich monet. Na początek jest to sto kompletów, z których jeden komplet liczy cztery monety o nominałach 1 byk, 2 byki, 5 byków i 10 byków. Na odwrocie każdej z monet widnieje historyczna pieczęć Gminy Byczyna. Wszyscy zainteresowani nabyciem takiego kompletu, po uiszczeniu opłaty w wysokości 40 złotych mogą stać się jego posiadaczem. Jedna osoba może zakupić jednorazowo nie więcej niż pięć kompletów "byczyńskich byków".

            Podczas majowego Festynu Rycerskiego trzy srebrne komplety monet zostaną poddane licytacji, a pozyskane w jej wyniku środki zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

            Jeśli zainteresowanie "byczyńskimi bykami" będzie spore, planuje się wprowadzenie ich do obiegu, w wybranych punktach sprzedaży. Kolejne edycje monet zamiast herbu Gminy Byczyna będą miały na odwrocie wybite charakterystyczne dla historycznej Byczyny obiekty turystyczne, zabytki.

           Serdecznie zapraszamy wszystkich kolekcjonerów, numizmatyków, pasjonatów i zainteresowanych „byczyńskimi bykami” do skorzystania  z oferty.

1 byk.jpeg 2 byki.jpeg 5 byków.jpeg 10 byków.jpeg

DOCREGULAMIN Byczyńskich byków.doc (21,50KB)