Logo Byczyny

Przyjdź i zobacz wystawę pn. Origami modułowe i inne techniki prac wytwórczych w kolorach reggae!

        W Bibliotece Miejskiej w Byczynie od 26-go lutego można podziwiać wystawę pt: „Origami modułowe i inne techniki prac wytwórczych w kolorach reggae”, którą przygotowali uczniowie klas III a, III c, III d i III e Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Byczynie.

        Nad przygotowaniem prac gimnazjalistów czuwała Małgorzata Patyk, która prowadzi w klasach trzecich zajęcia z pracy techniki. Pod bacznym okiem nauczycielki uczniowie pracowali przez kilkanaście tygodni, by móc stworzyć tak niebywałe dzieła.

        Wystawa prezentuje m.in. origaminowe pawie, łabędzie, pisklęta, koszyczki, świeczniki, prace wytwórcze z włóczki, bibuły a nawet z recyklingu (recyklingowe tulipany wykonane z kubeczków po jogurtach i słomek).

       W wystawie przeważają trzy kolory: zielony, czerwony i żółty, które są charakterystyczne dla kultury rastafarian, dość popularnej wśród gimnazjalistów, jak również lubianej przez Panią Patyk. Stąd też pomysł na przygotowanie prezentacji wyrażającej zainteresowanie muzyką reggae.

      Wystawa jest warta obejrzenia. Pokazuje ile ciężkiej pracy, cierpliwości i precyzji kosztowało uczniów i ich nauczycielkę stworzenie takich prac.

      Wystawę będzie można oglądać do 26-go marca od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy Biblioteki Miejskiej, czyli od 10.00 do 18.00.

      W imieniu gimnazjalistów i ich opiekunki serdecznie zapraszamy.

     Uczniowie wraz z Panią Małgorzatą proszą również wszystkich, którzy obejrzą ich wystawę o pamiątkowy wpis i wyrażenie swojej opinii na temat prac.