Logo Byczyny

Relacja z VII Przeglądu Twórczości Teatralnej pn. Dionizjada 19.03.2010 r.

                W piątek 19-go marca odbył się VII Przegląd Twórczości Teatralnej „Dionizjada”. Repertuar był bardzo różnorodny. Mimo rywalizacji, wśród uczestników panowała przyjazna atmosfera, a uśmiechy na twarzach zdradzały, że wszyscy dobrze się bawili. 

            Uczestnicy i organizatorzy przeglądu rozpoczęli go od uroczystego przemaszerowania przy akompaniamencie Byczyńskiej Orkiestry Dętej na stadion miejski, gdzie miało miejsce spalenie marzanny. Po pożegnaniu zimy i przywitaniu wiosny w sali Ośrodka Kultury w Byczynie rozpoczął się przegląd zgłoszonych zespołów teatralnych i kabaretowych.

            Uczestników oceniała komisja w składzie: Anna Gwóźdź, Joanna Gawlita i Wiesław Skoczylas.

           W kategorii koła teatralne wśród szkół podstawowych I miejsce zajęła „Sceniczna zgraja” z PSP w Przedmościu za przedstawienie „W krainie zdrowolandii”, II – PSP w Łubnianach za „Babcine opowieści”, II – PSP Byczyna za „Amor szekspiro, czyli Romeo i Julia”, III zaś „Feliofofter” ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Kluczborku za „Wioskę smerfów”. W kategorii gimnazjum I miejsce przyznano zespołowi: „Muszkieterowie” ze Społecznego Gimnazjum STO w Kluczborku za „Zemstę wg Aleksandra Fredry”, w kategorii szkoły ponadgimnazjalne I miejsce zajął zespół teatralny z I-go Liceum Ogólnokształcącego z Namysłowa za występ: „10 x miłość”.

         W kategorii kabarety zaprezentowali się tylko uczestnicy ze szkół ponadgimnazjalnych, w pozostałych grupach wiekowych nie było zgłoszeń. I miejsce jury przyznało kabaretowi „Pełnosprawni inaczej” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Praszce za występ pt. „Giełda pracy”, II – kabaretowi „MY” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Praszce za „Lachony”, III – „Kabaret Skeczów Nieprzewidywalnych” z Zespołu Szkół w Praszce za „Sąd”. Komisja przyznała także nagrodę Grand Prix, która trafiła do zespołu „Sex Afery” z Zespołu Szkół w Praszce za występ pn. „Pokusa”.
 
          Wszystkim serdecznie gratulujemy.