Logo Byczyny

Akcja pn. 20 lat wspólnie realizowana w szkołach - relacja cz. 2

W ramach Akcji „20 lat wspólnie”, której celem jest upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w piątek 9 kwietnia 2010 r. w Urzędzie Miejskim w Byczynie odbyło się spotkanie młodzieży z Burmistrzem Byczyny – Ryszardem Grünerem.

foto01.jpeg foto02.jpeg

Młodzież klasy I Technikum Agrobiznesu oraz klasy II Technikum Agrobiznesu i Technikum Handlowego pod opieką nauczycielek Pani Karoliny Kryściak i Pani Zofii Całka zapoznała się z tym, jak wiele zostało zrobione na terenie naszej gminy w 2009 r. oraz jakie są plany gminy na przyszłość. Uczniowie zapoznali się z licznymi projektami, które realizuje Gmina Byczyna. Informacje, które uzyskali dotyczyły infrastruktury, ekologii, oświaty i rekreacji w naszej gminie.

Okazało się, że młodzież ma bardzo wiele pytań dotyczących tworzenia projektów i sposobu ich realizacji. Na pytania te wyczerpujących odpowiedzi udzielał Burmistrz Byczyny. Uczniowie zrozumieli, że trudno jest uzyskać dofinansowanie i ile pracy jest przy realizacji projektów.

foto03.jpeg

Drugim etapem pobytu w Urzędzie Miejskim było jego zwiedzanie. Uczniów oprowadzała Pani Ewa Bartosiewicz, która wyjaśniła jakie zadania realizują poszczególne referaty. Młodzi ludzie, niektórzy po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć Ratusz w całości a także gabinet Burmistrza Byczyny.