Logo Byczyny

Szukamy dawcy szpiku dla starosty Bad Dürkheim

Szukamy dawcy szpiku dla starosty Bad Dürkheim

 sabine.jpeg

Sabine Röhl, starosta partnerskiego powiatu w Nadrenii Palatynacie cierpi na białaczkę. Aby ją ratować potrzebny jest dawca szpiku o kodzie genetycznym zgodnym z jej kodem. Niestety jak dotąd nie udało się go znaleźć, choć sprawdzono wszystkie możliwe rejestry i zorganizowano akcję poszukiwania dawców na terenie Niemiec.

Stąd apel o pomoc do ludzi dobrej woli z powiatu kluczborskiego. Może to właśnie tu uda się znaleźć właściwego dawcę.

Przypomnijmy, że mieszkańcy powiatu Bad Dürkheim oraz sama Sabine Röhl z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pomoc dla cierpiącego na białaczkę Mateuszka Szurmaka z Kluczborka. Wtedy potrzebne były środki na leczenie chłopca. Dziś chodzi o dar życia.

Znalezienie dawcy o kodzie genetycznym zgodnym z kodem biorcy przypomina często szukanie igły w stogu siana, ale jest możliwe.

W tym przypadku chodzi także o czas.

 

Wystarczy oddać 5 ml krwi i uratować ludzkie życie.

22 grudnia br. i 5 stycznia 2011 r. w godz. od 10.00 do 15.00 w Szpitalu Powiatowym w Kluczborku przy ul. Skłodowskiej – Curie 23, w Izbie Przyjęć Oddziału Wewnętrznego odbędzie się zbiórka krwi, która ma pomóc w znalezieniu dawcy szpiku dla Sabine Röhl.

Aby podzielić się darem życia wystarczy być zdrowym, mieć od 18 do 45 lat, zgłosić się do Izby Przyjęć z dowodem osobistym i oddać 5 ml krwi potrzebnej do przeprowadzenia badania genetycznego.
Akcję tę wspierają samorządy: powiatowy i gminne oraz firmy z powiatu kluczborskiego.

Monika Kluf

 

Prosimy osoby chętne o kontakt z p. Katarzyną Olek w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Byczynie, pok. 19, tel. 77 413 41 50 wew. 21