Logo Byczyny

Szkolenie Akademii PARP pomoże rozliczyć PIT


Szkolenie Akademii PARP pomoże rozliczyć PIT

 

Do 2 maja tego roku 25 milionów Polaków będzie musiało rozliczyć się z fiskusem.
Z problemami przy wypełnianiu formularza PIT boryka się 35 proc. podatników.
W rozstrzygnięciu wątpliwości może pomóc szkolenie internetowe „Podatek PIT dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej”.

 

Najnowsze szkolenie on-line Akademii PARP jest już dostępne na portalu pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. - „Podatek PIT dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej”
to wiedza w pigułce. Każdy podatnik będzie mógł poszerzyć swoje informacje na temat podatku
od osób fizycznych – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP.

 

Uczestnicy szkolenia on-line dowiedzą się, czym jest podmiot i przedmiot opodatkowania, jakie są zwolnienia z podatku. Poznają ważne pojęcia związane z rozliczeniem podatku PIT. Dużo miejsca poświęcono dochodom ze stosunku pracy, umów zlecenia i o dzieło oraz praw autorskich. Omówiono także sprzedaż i korzystanie z majątku oraz opodatkowanie dochodów uzyskanych za granicą. Ostatni moduł szkolenia mówi o rozliczeniu rocznym podatku.

 

„Podatek PIT dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej” to już 26 szkolenie internetowe Akademii PARP z zakresu finansowo-prawnego. W tym obszarze tematycznym uczestnicy mogą zdobyć nową wiedzę z windykacji finansowych, zamówień publicznych, prawa pracy, zabezpieczeń transakcji handlowych i podatku CIT. – Przedsiębiorcy mogą poznać pełną wersję szkolenia „Podatek PIT”,
w którym omawiane są również dochody z działalności gospodarczej i ich opodatkowanie. Polecamy też szkolenie ”Podatek VAT 2011”, które zawiera nowelizacje w zakresie podatku od towarów i usług, jakie weszły w życie 1 stycznia 2011 roku – mówi Aneta Grzyb-Hejduk.

 

Wystarczy dostęp do Internetu i szybka rejestracja na www.akademiaparp.gov.pl, aby rozpocząć dowolne szkolenie. W każdym szkoleniu Akademii PARP teoria przeplata się z interaktywnymi ćwiczeniami i licznymi odniesieniami do praktyki. Uczestnicy szkoleń internetowych Akademii PARP mogą również korzystać z pomocy opiekunów i tutorów, czatu, forum dyskusyjnego i prac grupowych. Wiedza zdobyta w szkoleniach e-learningowych potwierdzana jest certyfikatem.

 

Więcej informacji:

Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)