Logo Byczyny

Wielkie Odkrywanie Opolszczyzny. Perły w Koronie 2011

4 lipca wystartował plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Opolszczyzny. Perły w Koronie 2011”. Wakacyjna akcja prowadzona od trzech sezonów przez portal naszemiasto.pl i Opolską Regionalną Organizację Turystyczną – od tego roku także pod patronatem POT – promuje największe atrakcje i najciekawsze oferty turystyczne regionu. Przez całe wakacje wybierać będziemy głosami internautów dziesięć regionalnych perełek w kategorii „zabytki techniki”. Uhonorujemy również miejscowości i atrakcje turystyczne, a także najciekawsze wydarzenie sezonu. Na laureatów czekają perłowe certyfikaty, a na Czytelników – konkurs z nagrodami, m.in. weekend dla dwojga w... (niespodzianka).

„Wielkie Odkrywanie...” oznacza poszerzenie perłowej formuły. Podobnie jak w latach ubiegłych, kiedy wybieraliśmy największe atrakcje turystyczne (2008 r.), perły architektury i niezwykłe budowle (2009 r.) oraz najciekawsze zamki i pałace województwa opolskiego (2010 r.), głosujemy na dziesięć Pereł w Koronie, tym razem w kategorii „zabytki techniki”. I nie tylko zabytki, bowiem nie brakuje na Opolszczyźnie starych obiektów przemysłowych, które zwykliśmy nazywać zabytkami, nie bacząc na to, czy w świetle prawa są nimi w istocie. Niektóre wciąż produkują, inne – przed laty zamknięte – czekają na ponowne zainteresowanie i lepszą przyszłość, być może w branży turystycznej. Niniejszą akcją chcielibyśmy zwrócić uwagę na problem wykorzystania industrialnego potencjału ziemi opolskiej, wierząc przy tym, że przedsięwzięcie na miarę Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego mogłoby udać się także u nas.

Ponadto głosy internautów będą ważyły o losach zwycięstwa w kategoriach: „miejscowość (gmina) z pomysłem na turystykę”, „największe wydarzenie” oraz „atrakcja turystyczna regionu”. Głosujemy w portalu naszemiasto.pl, a także za pomocą SMS-ów .

Głosowanie w portalu naszemiasto.pl trwa od 4 lipca. Głosujemy na stronie: http://opole.naszemiasto.pl/serwisy/opolskie_perly_2011/

Międzynarodowy Turniej Rycerski w grodzie pod Byczyną znalazła się wśród 10 kandydatów do tytułu perły w kategorii "wydarzenie".

W kategorii „zabytki techniki” laureatów będzie dziesięciu, w każdej z trzech pozostałych kategorii zwycięzca może być tylko jeden.

Internauci, którzy na stronach plebiscytowych pozostawią nie tylko swoje głosy, ale także opinie i komentarze (koniecznie z adresem e-mail dopisanym w rubryce „dodaj komentarz”), również mogą liczyć na atrakcyjne nagrody – docenimy najciekawsze wpisy. Laureat nagrody głównej może już pakować walizki...

Głosujemy, komentujemy i kibicujemy opolskim atrakcjom do 31 sierpnia.

Patronami akcji „Wielkie Odkrywanie Opolszczyzny. Perły w Koronie 2011” są: Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna i Polska Organizacja Turystyczna, partnerem i fundatorem nagród dla Czytelników – wydawnictwo Demart.