Logo Byczyny

Międzynarodowy Turniej Rycerski laureatem plebiscytu pn. Perły w Koronie 2011

       Czwartego lipca 2011 r. wystartował plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Opolszczyzny. Perły w Koronie 2011”. Była to kolejna – czwarta już taka wakacyjna akcja, prowadzona przez portal naszemiasto.pl i Opolską Regionalną Organizację Turystyczną pod patronatem POT, która promowała największe atrakcje i najciekawsze oferty turystyczne regionu. Przez całe wakacje, do 31.08.2011 r. internauci mogli wybierać perełki Opolszczyzny. Wstępne wyniki głosowania internetowego w portalu naszemiasto.pl znane były już 01.09.2011 r. Potem było jeszcze dodawanie głosów SMS-owych i czas na pracę kapituły plebiscytu.

    Trzydziestego pierwszego stycznia 2012 r. podczas konferencji otwierającej projekt pn. „Badania ruchu turystycznego na pograniczu polsko-czeskim szansą na profesjonalizację wspólnej oferty regionów” nadarzyła się okazja do podsumowania opolskiej edycji konkursu „Perły w Koronie 2011” i wyróżnienia laureatów. Wśród nagrodzonych znalazł się Międzynarodowy Festyn Rycerski w grodzie pod Byczyną, który okazał się największym wydarzeniem sezonu (zebrał 425 głosów). Podczas konferencji wręczono laureatom certyfikaty i drobne upominki. Wśród nagrodzonych znalazł się także Zamek w Mosznej jako najciekawsza atrakcja Opolszczyzny, Chrząstowice jako najlepsza gmina turystyczna oraz 10 perełek w kategorii „zabytki techniki”.   

Serdecznie gratulujemy Polsko-Czeskiemu Centrum Szkolenia Rycerstwa oraz wszystkim pozostałym wyróżnionym. Cieszymy się, że tak docenione wydarzenie jakim jest Międzynarodowy Turniej Rycerski na stałe gości w kalendarzu imprez gminy Byczyna.