Logo Byczyny

Projekt „Przyjaźń przez wieki i kraje”

przyjazn1.jpeg

Projekt „Przyjaźń przez wieki i kraje”

Projekt „Přátelství přes staletí a země“

ProjektPrzyjaźń przez wieki i krajebył adresowany do dzieci i młodzieży powiatu kluczborskiego (PL) i powiatu Jesenik (Cz). Partnerzy projektu, dzięki pięcioletniej współpracy, przygotowali bogatą ofertę edukacyjno- rekreacyjną dla swych młodych mieszkańców w wieku 7-18 lat.

Realizatorami projektu byli: Gmina Byczyna (PL) wraz z Ośrodkiem Kultury w Byczynie oraz Arma Ferre z Jesenika.


Kolonie rycerskie w byczyńskim grodzie

Rytířské tábory na hradě v Byczyně

Głównym zamierzeniem tego projektu była organizacja czterech turnusów kolonii rycerskich dla dwudziestoosobowych grup z Polski i Czech.

Pod fachowym okiem instruktorów i wychowawców dzieci  przez dziesięć dni uczestniczyły w napiętym harmonogramie spotkań z „żywą historią”. Wzięły udział w zajęciach łuczniczych, czerpania papieru, pisania gęsim piórem, tańca dawnego, jeździe konnej, tkactwa, ceramiki, średniowiecznych zabawach plebejskich i kilkudziesięciu innych warsztatach ginących zawodów.Kąpały się w średniowiecznej balii i mieszkały w stylowych wnętrzach grodu. Była to dla uczestników zarówno świetna okazja do aktywnego wypoczynku, nawiązywania przyjaźni, nauki języków obcych, a także uczenia się historii dzięki zabawie.

 


 Turnusy:

  I turnus:         30.06. – 09.07.

II turnus:       12.07. – 21.07.

III turnus:      23.07. – 01.08.

IV turnus:      03.08. – 12.08.


wszhyscy.jpeg

wieki1.jpeg img_6148.jpeg img_6086.jpeg

img_6239.jpeg img_6316.jpeg

przyjazn2.jpeg przyjazn3.jpeg przyjazn4.jpeg