Logo Byczyny

Współpraca zagraniczna z gminą Kozova (Ukraina)

herb gminy kozowa.jpeg
GMINA KOZOWA / UKRAINA
 
W ramach kontaktów nawiązanych przez Starostwo Powiatowe w Kluczborku ze Starostwem Brzeżany z Ukrainy również gmina Byczyna nawiązała kontakt z przedstawicielami regionu Kozowa (Powiat Brzeżany). Główny cel współpracy to: wymiana kontaktów gospodarczych firm obu regionów, a także prezentacja wyrobów i rękodzieła sztuki ludowej.
 
W czerwcu 2008 r. na Ukrainie gościła delegacja z Powiatu Kluczborskiego, w tym również przedstawiciel władzy z Byczyny.
Burmistrz Byczyny Ryszard Grüner podpisał z Wójtem gminy Kozova Piotrem Wacławskim akt partnerstwa. Partnerstwo to ma wspierać kontakty pomiędzy mieszkańcami gmin, szczególnie dzieci i młodzieży.  Ma również posłużyć długotrwałej wymianie w dziedzinie gospodarczej, kulturalnej, oświatowej i sportowej oraz pomoc we wzajemnym poznaniu się i nawiązaniu przyjacielskich kontaktów Polaków i Ukraińców - mieszkańców gminy Kozova i gminy Byczyna. Obydwie gminy dążą do tego, aby tym partnerstwem przyłączyć się do rozwoju Zjednoczonej Europy.

Ukraina 009.jpeg Ukraina 010.jpeg Ukraina 029.jpeg Ukraina 031.jpeg Ukraina 034.jpeg Ukraina 035.jpeg Ukraina 041.jpeg Ukraina 042.jpeg Ukraina 043.jpeg Ukraina 045.jpeg Ukraina 094.jpeg Ukraina 135.jpeg