Logo Byczyny

Nagrodzeni za wolontariat

       We wtorek 27 marca 2012 r. podczas Targów Edukacji i Pracy, które odbywały się na hali OSiR w Kluczborku,  Starosta Kluczborski Piotr Pośpiech wręczył nagrody i dyplomy laureatom samorządowego konkursu nastolatków „8 Wspaniałych”. Konkurs zorganizował Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku. W konkursie oceniane były działania wolontarystyczne, w tym postawa, wytrwałość, chęci i konsekwencja. Wolontariusze mogli być zgłaszani indywidualnie i grupowo w dwóch kategoriach wiekowych: 10-13 lat oraz 14-19 lat. W kategorii wiekowej 10-13 lat nagrody superwolontariuszy otrzymało czworo uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Zamojskiego w Byczynie:

- Kajetan Ewertowski jest uczniem klasy VI PSP  w Byczynie, gdzie jest aktywnym działaczem szkolnego wolontariatu, a szczególnie aktywnym wolontariuszem Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio w Byczynie. Angażuje się w akcje, kwesty uliczne oraz kiermasze, z których dochód przeznaczony jest na budowę hospicjum stacjonarnego w pobliskiej miejscowości Smardy. Brał udział w akcjach „Pomagam dzieciom Afryki” i „Góra grosza” oraz zbiórce zakrętek na zakup wózka elektrycznego dla niepełnosprawnej dziewczynki. Występuje na uroczystościach i konkursach uatrakcyjniających akcje dobroczynne m.in. WOŚP, Wigilia dla seniorów, bal karnawałowy dla dzieci z Domu Dziecka w Bogacicy. Swoimi działaniami chce dawać potrzebującym odrobinę szczęścia.


- Karolina Kalis jest uczennicą klasy V PSP w Byczynie, a swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęła w klasie IV kwestując na rzecz hospicjum w Smardach, Karolina działa jako wolontariuszka w Publicznym Przedszkolu w Byczynie, pomagała w zbiórce produktów i rzeczy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Fundacji Grey Animals, przygotowywała ozdoby świąteczne na kiermasz, brała udział w zbiórkach słodyczy i zakrętek. Bierze aktywny udział w imprezach kulturalnych promujących różne akcje charytatywne na terenie Byczyny. Gdy tylko jest zapowiedziana akcja dotycząca wspierania potrzebujących, Karolina jest zawsze chętna do pomocy.

 
- Julia Kocemba jest uczennicą klasy V PSP w Byczynie, a od kilku lat jest aktywnym wolontariuszem Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio w Byczynie. Chętnie pomaga innym, jest empatyczna i obowiązkowa. Brała udział w kwestowaniu na rzecz potrzebujących, zbierania zakrętek na wózek dla niepełnosprawnej dziewczynki, pomaga w pracach porządkowych w biurze hospicjum. Brała też udział w imprezach kulturalnych i charytatywnych organizowanych przez Samorząd Mieszkańców Byczyny. Julia podjęte przez siebie zadania wykonuje bardzo sumiennie wkładając w to swoje serce.

- Oliwia Semeres jest uczennicą klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Byczynie, jako wolontariuszka uczestniczyła w zbiórce produktów i rzeczy dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Opolu oraz Fundacji Grey Animals powiatu kluczborskiego. Przyłączyła się do zbiórki pieniędzy na szkołę w Zambii w akcji „Adopcja na odległość”, brała udział w zbiórce zakrętek, z których dochód będzie przeznaczony na zakup wózka elektrycznego dla niepełnosprawnej dziewczynki. Bierze udział w imprezach kulturalnych, które uatrakcyjniają liczne akcje charytatywne. Można na nią liczyć, jest zaangażowana w każde działanie i odznacza się wysoką kulturą osobistą.

    Nagrody otrzymali również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Kluczborka. Na szczeblu ogólnopolskim powiat kluczborski będzie reprezentowała Monika Kapusta z ZSO w Kluczborku.

    Wszystkim nagrodzonym za bezinteresowną pomoc okazywaną innym i serce oddawane w wielu akcjach charytatywnych serdecznie dziękujemy i  gratulujemy! Ogromnie się cieszymy i jesteśmy dumni, że tak młodzi mieszkańcy Byczyny promują wolontariat i inne cenne wartości, które się z nim wiążą.

 IMG_1728.jpeg IMG_1726.jpeg IMG_1729.jpeg

IMG_1734.jpeg IMG_1737.jpeg IMG_1746.jpeg