Logo Byczyny

Zwycięzcy lokalnych konkursów - wręczenie nagród 14.06.2012 r.

W czwartek 14.06.2012 r. w Izbie Tradycji Urzędu Miejskiego w Byczynie odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych w II otwartym konkursie historycznym  pt. „Moje spojrzenie na powstania śląskie”.

Do konkursu zgłoszonych zostało 16 prac. Komisja konkursowa przy Zespole Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych – Technikum w Polanowicach w składzie: Magdalena Bednarek pracownik Urzędu Miejskiego w Byczynie, Marek Mendel dyrektor ZSGLiZ w Byczynie, Jakub Goliński dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstań Śląskich oraz Karolina Kryściak nauczyciel ZSGLiZ w Byczynie - organizatorka konkursu wyłoniła zwycięzców.

 

I miejsce: Sandra Duczman
II miejsce: Klaudia Rajmer

III miejsce: Emilia Krawczyk

Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Dworak i Piotr Olek

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane odpowiednio przez dyrektora ZSGLiZ, dyrektora PSP im. Boh. Powstań Śląskich oraz Urząd Miejski w Byczynie.

W tym samym dniu w Publicznym Gimnazjum w Byczynie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród dla najlepszych w VII Turnieju Wiedzy o Powiecie Kluczborskim, który był poświęcony Wielkiemu Synowi Ziemi Kluczborskiej – ks. Janowi Dzierżonowi – światowej sławy pasjonacie i pszczelarzowi dla uczczenia Roku „Pasji i Talentów”.

Do konkursu zgłoszonych zostało 14 prac, w tym 8 prac w kategorii gimnazjum, a 6 w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Komisja w składzie: Magdalena Bednarek – pracownik Urzędu Miejskiego w Byczynie, Karolina Kryściak nauczyciel Szkoły Ponadgimnazjalnej w Polanowicach oraz Małgorzata Patyk nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Byczynie wyłoniła zwycięzców.

W wyniku obrad jury następujące miejsca otrzymali:
- w kategorii gimnazjum:

I miejsce – Aleksandra Janik kl. II C

II miejsce – Julia Zmysłowska kl. I A

III miejsce – Sandra Szklarecka kl. I C

Wyróżnienie: Paulina Grygier kl. I C oraz

                     Natalia Bogusławska kl. I A

 

- w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Katarzyna Czumałowska z kl. III TA

III miejsce – Joanna Madziała z kl. I TA

Wyróżnienie: Natalia Szolka z kl. II TA

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Byczynie.

 

Laureaci konkursu historycznego pt.

"Moje spojrzenie na powstania śląskie" 

powstania śł 004.jpeg powstania śł 006.jpeg powstania śł 009.jpeg powstania śł 010.jpeg