
Biuletyn Informacji Publicznej
W poniedziałek 18.06.2012 r. w Byczyńskiej Izbie Tradycji odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Siatkówka – sport, co łączy a nie dzieli! ”. Organizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum w Byczynie, a pomysłodawczynią polonistka Anna Pliszek, która jest miłośniczką tej dyscypliny sportu.
Na konkurs wpłynęły łącznie 122 prace z 13 szkół: 13 prac w kategorii fraszka, żartobliwy wiersz, 18 prac literackich na temat „Spotkanie z ulubionym siatkarzem” oraz 91 karykatur siatkarza: 65 prac uczniów szkół gimnazjalnych i 26 prac ze szkół podstawowych.
Komisja w składzie :
Pani Elżbieta Wodecka – dziennikarka „Kulis Powiatu”
Pani Beata Sobania – nauczyciel wychowania fizycznego z PG w Byczynie
Pan Szymon Kosmęda – Mistrz Polski Kadetów 2006 w siatkówce, Wicemistrz Polski Juniorów 2008 postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
Kategoria : Fraszka, satyra na temat siatkówki
I miejsce: Monika Kokot kl. I B z Publicznego Gimnazjum w Praszce za wiersz „Na siatkówkę postaw, bracie !” (op. Renata Mieszkalska)
II miejsce: Agata Gmyrek ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach za utwór „Koko – siata” (op. Danuta Siry)
III miejsce: Jagoda Stolze z Publicznego Gimnazjum w Byczynie za wiersz „Siatkówka” (op. Kalina Włodek)
Wyróżnienie otrzymali :
Marta Gajewska z kl. V 3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu za utwór „O wieluńskiej siatkówce strof kilka” (op. Danuta Skorupińska)
Filip Hodyra ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach za wiersz „Polska dziś gra” (op. Danuta Siry)
Szymon Dziedzic z Publicznego Gimnazjum w Byczynie za fraszkę
„Każdy już chyba sport ten zna” (op. Kalina Włodek)
Kategoria literacka : „Spotkanie z ulubionym siatkarzem”
I miejsce: Klaudia Adler z kl. II B Publicznego Gimnazjum w Byczynie za opowiadanie „Warto walczyć !” (op. Anna Pliszek)
II miejsce: Marta Mrozek z kl. VI C Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kluczborku za utwór „Siatka – sport co łączy a nie dzieli” (op. Barbara Kłonowska)
III miejsce: Natalia Drewicz z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu za kartkę z pamiętnika „Spotkanie z Mariuszem Wlazłym” (op. Danuta Skorupińska)
III miejsce: Sandra Kociubińska z kl. II A Publicznego Gimnazjum w Byczynie za opowiadanie „Wymarzone spotkanie” (op. Anna Pliszek)
Wyróżnienia otrzymali :
Marcel Michnik z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu za opowiadanie o M. Wlazłym (op. Danuta Skorupińska)
Olga Grajek z kl. II B Publicznego Gimnazjum w Praszce, za list przedstawiający spotkanie z Pawłem Zagumnym, (op. Barbara Morawiak)
Kacper Sobczyk z kl. II B Publicznego Gimnazjum w Byczynie za opowiadanie „Przypadkowe spotkanie” (op. Anna Pliszek)
Kategoria plastyczna
Szkoły podstawowe
I miejsce: Nilam Zygmunt z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku za karykaturę Fabiana Drzyzgi (op. Joanna Waksmańska- Krzesaj)
II miejsce: Adrianna Lazar z kl. VI Zespołu Szkół w Skomlinie za portret Bartosza Kurka (op. Urszula Habza)
II miejsce: Julia Mazur z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 17 w Częstochowie za karykaturę Marcina Możdżonka (op. Justyna Depta)
III miejsce: Dorota Kaźmierczak z kl. IV A Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie – Koźlu za karykaturę Mariusza Wlazłego (op. Anna Florczak)
III miejsce: Magdalena Ostrycharz z kl. V Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu za portret humorystyczny Bartosza Kurka (op. Małgorzata Białas)
Wyróżnienie :
Mikołaj Dymalski z kl. V Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu za karykaturę Mariusza Wlazłego (op. Małgorzata Białas)
Zofia Wydra z kl. IV A Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku za karykaturę Piotra Gruszki (op. Joanna Waksmańska- Krzesaj)
Szkoły Gimnazjalne
I miejsce: Daria Chadryś z kl. III Zespołu Szkół w Skomlinie za karykaturę Bartosza Kurka (op. Urszula Habza)
I miejsce: Maciej Mączka z Publicznego Gimnazjum w Byczynie za karykaturę Mariusza Wlazłego (op. Krzysztof Chojak)
II miejsce: Weronika Kłoś z kl. III Publicznego Gimnazjum w Praszce za portret Bartosza Kurka (op. Renata Ignaczak - Mieszkalska)
II miejsce Małgorzata Borek z kl. II B Gimnazjum nr 1 w Rawie Mazowieckiej za karykaturę Michała Winiarskiego (op. Renata Milczarek – Madej)
III miejsce: Marta Bator z kl. III Gimnazjum n 1 w Wieluniu za karykaturę Mariusza Wlazłego (op. Renata Placek)
III miejsce: Natalia Kucińska z kl. II A Gimnazjum nr 1 w Rawie Mazowieckiej za karykaturę Michała Kubiak (op. Renata Milczarek – Madej)
Wyróżnienia :
Victoria Chyła z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Świeciu za karykaturę Piotra Gruszki (op. Mirela Belt)
Natalia John z kl. I d Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu za karykaturę Bartosza Kurka (op. Anna Florczak)
Małgorzata Chrzan z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Kluczborku za karykaturę Łukasza Żygadły (op. Magdalena Pilak)
Milena Wencel z kl. III A Publicznego Gimnazjum w Praszce za karykaturę Bartosza Kurka (op. Renata Ignaczak – Mieszkalska)
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrekcję Zespołu Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie, Urząd Miejski w Byczynie, firmę LUMAR oraz Karczmę Spichlerz. Oprócz nagród na wszystkich obecnych czekały atrakcje w postaci wspólnego poczęstunku, zwiedzenia izby tradycji, wejścia na punkt widokowy wieży Ratusza oraz spacer po zabytkowej Byczynie. Uczestników oprowadzał pan Zdzisław Comporek, historyk i miłośnik gminy Byczyna.