Logo Byczyny

Do pałacu w Polanowicach przyjechała pierwsza rodzina repatriantów

W poniedziałek 28.04.2014 r. przyjechała do gminy Byczyna w ramach procedury repatriacyjnej rodzina naszych rodaków z Kazachstanu: Feliksa i Leonid Wasilewicze, rodzice Pani Larysy Wasilewicz, która przyjechała do gminy Byczyna wraz z dziećmi w ubiegłym roku.

Państwo Wasilewicze są 17 rodziną, która przyjechała na zaproszenie gminy Byczyna do osiedlenia się na stałe w ramach procedury repatriacyjnej i pierwszą z czternastu rodzin, które mają zamieszkać w Polanowicach w specjalnie przygotowanych dla nich w ramach „Projektu Polanowice” mieszkaniach. 

„Projekt Polanowice” to pierwsze na skalę krajową zadanie polegające na zaproszeniu 14 rodzin repatrianckich do zamieszkania w jednym miejscu, w pałacu zaadaptowanym na mieszkania. Projekt ten udało się zrealizować dzięki Wojewodzie Opolskiemu, który przeznaczył na ten cel dotację w kwocie 2.211.930,00 zł.

Państwa Wasilewiczów powitała Wiceburmistrz Ewa Bartosiewicz wraz z sołtysem Polanowic Piotrem Nitą, który, jak obyczaj każe witał nowych mieszkańców chlebem i solą. Następnie nasi goście zostali zaproszeni do swojego mieszkania, które zostało wyposażone w niezbędne meble i sprzęt AGD oraz RTV.