Logo Byczyny

Podsumowanie konkursu pn. Moje spojrzenie na powstania śląskie 2014

W środę, 14 maja 2014 r. w Technikum w Polanowicach miało miejsce podsumowanie i wręczenie nagród w IV Otwartym Konkursie Historycznym pn. „Moje spojrzenie na powstania śląskie”, który był objęty patronatem Burmistrza Byczyny. Konkurs polegał na przygotowaniu fotografii ukazującej powstańca lub grupę powstańców w dowolnie wybranym zakresie tematycznym, np. podczas działań zbrojnych, życia codziennego itd. Fotografia musiała być opatrzona tytułem i stosownym komentarzem, nie przekraczającym połowy strony A4. W konkursie wzięło udział 10 prac uczniów uczęszczających do Technikum w Polanowicach. W tym roku wyjątkowo nie wpłynęły żadne prace ze szkół powiatu oleskiego i wieluńskiego, jak miało to miejsce w ubiegłych edycjach konkursu.

Wśród najlepszych znaleźli się:

I miejsce: Dawid Skał

II miejsce: Barbara Sojka

III miejsce: Kinga Kurek

Nagrody rzeczowe dla laureatów oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu wręczyła Ewa Bartosiewicz – Zastępca Burmistrza Byczyny.

Przy tej okazji pani Karolina Kryściak – nauczyciel z ZSGLiZ w Byczynie wraz z Panem Markiem Mendlem – dyrektorem szkoły ogłosili i nagrodzili zwycięzców innych konkursów szkolnych, m.in. konkursy pt: Okno Wielkanocne oraz Dzień flagi.