Logo Byczyny

Gmina Byczyna zdobyła prestiżowy tytuł "Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów"

W piątek, 6 czerwca 2014 r. Ryszard Grüner Burmistrz Byczyny wraz z Markiem Mendlem dyrektorem ZSGLiZ w Byczynie gościli na Zamku Królewskim w Warszawie. Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej obchodziła 20-lecie swojego istnienia i z tej okazji postanowiono po raz pierwszy uhonorować władze samorządowe, które w sposób szczególny, poprzez swoje szkoły uczestniczą w programie Szkoła Ucząca Się i przyczyniły się do rozwoju szkół, jako instytucji uczących się oraz które promują edukację skoncentrowaną na rozwijaniu przez uczniów kompetencji kluczowych.

Z terenu naszej gminy w programie SUS uczestniczy ZSGLiZ w Byczynie, który zdobył tytuł „Szkoły Uczącej Się” – certyfikat jakości pracy szkoły. Za wsparcie ZSGLiZ w Byczynie, władze gminy Byczyna, jako jedne z trzech w województwie opolskim otrzymały prestiżowy tytuł „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów”. Tytuł ten został przyznany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, które od 2000 roku wspólnie prowadzą Program Szkoła Ucząca Się (SUS). Nauczyciele, którzy zrealizowali najwięcej projektów CEO oraz byli szczególnie zaangażowani w ich realizację w ZSGLiZ w Byczynie to: Karolina Kryściak, Beata Chyła, Anna Gwóźdź, Joanna Radziewicz, Jolanta Banaś, Anna Godziszewska, Barbara Dereń, Barbara Chabrowska-Mucha, Lidia Urbańska, Halina Marek, Mariusz Adamik, Agnieszka Stanisławska-Jędrasiak, Małgorzata Majewska, Anna Pliszek, Tadeusz Wachsmann, Krzysztof Chojak, Wiesław Skoczylas, Sławomir Olejnik, Marek Mendel.

Wszystkim Państwu dziękujemy za trudną i wymagającą dużego zaangażowania pracę dla dobra uczniów i na rzecz szkoły oraz wielkie gratulacje dla gminy!