Logo Byczyny

Nowi mieszkańcy w Pałacu w Polanowicach

W sobotę, 07.06.2014 r. w ramach „Projektu Polanowice” przyjechały do gminy Byczyna kolejne rodziny repatrianckie, które zamieszkały w przygotowanych specjalnie dla nich mieszkaniach w Polanowicach, wyposażonych w niezbędne meble, sprzęt AGD i RTV. Do południa zjawiły się dwie rodziny z Gruzji: Irakli (33 lata) i Natia (27 lat) Skhirtladze wraz z dwiema córkami oraz jego brat Davit Skhirtladze (34 lata) wraz z żoną Ekateriną oraz córką. Naszych nowych mieszkańców witał Ryszard Grüner Burmistrz Byczyny wraz z Grzegorzem Kapicą – Przewodniczącym Rady Miejskiej w Byczynie oraz Piotrem Nitą – włodarzem wsi. Nie zabrakło tradycyjnego przełamania chleba i serdecznych słów.

Po południu przyjechali do Polanowic Państwo Anna (27 lat) i Władysław (28 lat) Waldman z Kazachstanu. Państwa Waldmanów przywitał wraz z sołtysem Polanowic, Maciej Tomaszczyk Sekretarz gminy.

We wtorek, w świetlicy wiejskiej w Polanowicach wszyscy repatrianci, którzy zamieszkali do tej pory w Polanowicach spotkali się na wspólnym śniadaniu, które przygotowało miejscowe Centrum Integracji Społecznej. W spotkaniu uczestniczyli oprócz Burmistrza Byczyny także Ryszard Wilczyński Wojewoda Opolski wraz z pracownikami Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, Jadwiga Czerkas-Chuchrowska – prezes Byczyńskiego Stowarzyszenia na Rzecz Repatriacji, pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Byczynie oraz pracownicy gminy odpowiedzialni za repatriację.

Spotkanie miało na celu zapoznanie się Wojewody Opolskiego z realizacją „projektu Polanowice”, omówienie działań gminy dotyczących rodzin repatrianckich, ale także wzajemne poznanie nowych mieszkańców oraz ich integracja.