Logo Byczyny

Gród w Biskupicach w plebiscycie pn.7 Nowych Cudów Polski

Gród Rycerski w Byczynie znalazł się wśród 16 nominowanych miejsc w czwartej edycji plebiscytu "7 Nowych Cudów Polski" magazynu National Geographic.

Jednym z takich miejsc - cudów Polski zdaniem redakcji jest właśnie Gród Rycerski w Byczynie. Powalczy on o tytuł kolejnego cudu Polski z piętnastoma innymi, wśród których znalazły się m.in. Klasztor Zakonu Cystersów w Lubiążu, Muzeum Żydów Polskich w Warszawie, a także Zakrzówek w Krakowie. "Podróż w czasie? To możliwe w Byczynie. Każdy, kto pokona fosę i przekroczy bramę tutejszego grodu, znajdzie się w zupełnie innej epoce" - tak w ramach konkursu National Geographic opisano byczyński gród. Co więc czeka na turystę, który wejdzie do środka? W otoczonej 6-metrowym, drewnianym ostrokołem warowni znajdują się m.in. trybuny na 350 osób, przymierzalnie średniowiecznych strojów, tory łucznicze i do rzutów włócznią lub toporem, a także wystawa narzędzi tortur. To właśnie w byczyńskim grodzie odbywają się także Międzynarodowe Festyny Rycerskie, w których uczestniczą bractwa rycerskie z różnych zakątków Europy. Oprócz tego w Grodzie Rycerskim na turystów czekają noclegi w stylizowanych na średniowieczne pokojach "Gościńca u śpiącego Rycerza", a także staropolska karczma.

Głosowanie trwa do 26 września poprzez stronę www.7cudow.national-geographic.pl Zachęcamy wszystkich Państwa do głosowania!