Logo Byczyny

Karta Dużej Rodziny

KARTA DUŻEJ RODZINY

Informujemy, że na terenie gminy Byczyna wdrażany jest Program Karta Dużej Rodziny, zmierzający do poprawy warunków życiowych byczyńskich rodzin.

Celem Programu jest zwiększenie osobom z rodzin wielodzietnych dostępności do działań kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i innych. Zapraszamy członków rodzin wielodzielnych do uzyskania Karty Dużej Rodziny i do korzystania z przywilejów oferowanych przez firmy i instytucje będące Partnerami Programu.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Aktualne informacje o programie oraz wykaz aktualnie obowiązujących zniżek są dostępne na stronie internetowej: https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina

Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Byczynie. Więcej informacji pod numerem telefonu 77 402 41 91.