Logo Byczyny

Wielki Przemarsz Akcja "Serce" Kamisiowe Serducho

W dniu dzisiejszym, tj. 12 września 2014 r. Urząd Miejski w Byczynie odwiedziły studentki trzeciego roku chemii informatycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach: Katarzyna Słapik i Karolina Trzaska. Panie podjęły się bardzo odważnego i naprawdę imponującego zadania, a mianowicie przemierzenia Polski z południa na północ, tj. ok 600 km w 19 dni. Organizując we współpracy z Fundacją „Się Pomaga” oraz pod jej patronatem „Wielki Przemarsz” przez Polskę biorą udział w akcji charytatywnej, która ma zebrać fundusze potrzebne do wsparcia operacji Kamilka. Kamil urodził się z wadą serca, przeszedł już dwie operacje, ale potrzebuje kolejnej, bardzo kosztownej, aby móc normalnie funkcjonować.

Studentki rozpoczęły wymarsz 7 września z miejscowości Gorzyczki. Swoją podróż mają zakończyć na plaży w Stegnie.

Piątego dnia wyprawy wyruszyły rano 11 września 2014 r. z Olesna i wieczorem znalazły się w Byczynie. Po trzydziestoośmiokilometrowej trasie w strugach deszczu znalazły schronienie i gościnę u Pana Macieja Tomaszczyka Sekretarza gminy. Następnego dnia rano zawitały także do Urzędu Miejskiego, by opowiedzieć o akcji i zachęcić do wsparcia tego wyjątkowego przedsięwzięcia oraz udzielić wywiadu do lokalnej prasy.

Zachęcamy wszystkich do finansowego wsparcia i śledzenia akcji „Serce” KaMisiowe Serducho na stronie http://www.siepomaga.pl/r/kamisiowe-serducho oraz http://wielkiprzemarszkamisioweserducho.wordpress. com/. Liczy się każda złotówka! 

Wielkie gratulacje dla wolontariuszek! Życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi, powodzenia i sukcesu w osiągnięciu zamierzonego celu!