Logo Byczyny

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Dzisiaj, tj. 28.10.2014 r. w Urzędzie Miejskim w Byczynie Burmistrz Byczyny Ryszard Grüner wraz z kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego Renatą Marzec odznaczyli małżonków przyznanymi przez prezydenta RP medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Oprócz odznaczeń małżonkowie otrzymali legitymacje, listy gratulacyjne, kwiaty i drobne upominki. Po części oficjalnej odbyło się małe przyjęcie z lampką szampana i kawałkiem tortu, przy którym jubilaci wymieniali się doświadczeniami ze wspólnie przeżytych ze sobą lat. Czas umilała Jubilatom muzyka i melodie w wykonaniu Pana Krzysztofa Kulika - instruktora z Ośrodka Kultury w Byczynie.

Honorowymi gośćmi uroczystości z 50-letnim stażem małżeńskim byli: Anna i Antoni Bułowie z Dobiercic, Janina i Zygmunt Chabrowscy z Byczyny, Grete i Henryk Kosowie z Paruszowic, Irena i Stanisław Misiowie z Byczyny, Cecylia i Jan Pierogowie z Dobiercic, Maria i Paweł Pilniokowie z Paruszowic, Krystyna i Michał Węglowscy z Biskupic, Emilia i Józef Zawadowie z Pszczonek. Na uroczystość nie mogli przybyć Pelagia i Jan Bogusławscy z Jaśkowic.

Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia i samych pomyślności!