Logo Byczyny

Złote gody 05.12.2012 r.

W środę 05.12.2012 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Byczynie Burmistrz Byczyny Ryszard Grüner wraz z kierownikiem USC Panią Renatą Marzec odznaczyli małżonków przyznanymi przez prezydenta RP medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Oprócz odznaczeń małżonkowie otrzymali legitymacje, listy gratulacyjne, kwiaty i drobne upominki. Po części oficjalnej odbyło się małe przyjęcie z lampką szampana i kawałkiem tortu, przy którym jubilaci wymieniali się doświadczeniami ze wspólnie przeżytych ze sobą lat.

Honorowymi gośćmi uroczystości z 50-letnim stażem małżeńskim byli: Janina i Wiktor Babiccy z Byczyny, Władysława i Ewald Barczowie z Biskupic, Alina Bednarska z Byczyny (bez męża Jana), Józefa i Adam Dziubowie z Jaśkowic, Janina i Wacław Krawczykowie z Proślic, Irena i Edward Kwaśnikowscy z Jaśkowic, Władysława i Jan Maślankowie z Byczyny, Zofia i Ryszard Mączkowie z Byczyny, Kazimiera i Andrzej Michalikowie z Nasal, Kazimiera Michaliszyn z Jaśkowic (bez męża Jana), Kazimiera i Stanisław Nalepowie z Jakubowic, Kazimiera i Władysław Olesikowie z Byczyny, Irena i Stefan Tarnowscy z Byczyny. W imieniu Krystyny i Józefa Mierzwiaków z Jakubowic medale i upominki odebrała synowa pani Sabina Mierzwiak.

            Na uroczystości gościli również Olga i Jan Hocowie z Kochłowic, którzy obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego oraz Marianna i Walter Spodziejowie z Roszkowic z 55-letnim stażem małżeńskim. 

Na uroczystość nie mogli przybyć Stanisława i Jerzy Bladziakowice z Nasal oraz Urszula i Tadeusz Skarbeccy z Byczyny.  

Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia i samych pomyślności!

PC050205.jpeg PC050206.jpeg PC050211.jpeg

PC050273.jpeg PC050314.jpeg PC050325.jpeg