Logo Byczyny

Marsz Nadziei w Opolu 14.10.2012 r.

Jak co roku w październiku Opolskie Centrum Onkologii z okazji Dnia Walki z Rakiem Piersi, przypadającego na 17 października, organizuje „Marsz Nadziei”, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 14 października w godz. 12.00-14.30

Jest to znacząca impreza o charakterze wojewódzkim, która w stolicy regionu odbędzie się już po raz  siódmy. Jej celem jest zamanifestowanie potrzeby zjednoczenia się wszystkich Opolan w walce z chorobami nowotworowymi. Przede  wszystkim jednak służy propagowaniu wiedzy o profilaktyce nowotworowej i ściśle z nią związanym zdrowym stylem życia. Jego zasady ujęte są w 11 zaleceniach Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, który do zdrowego stylu życia zalicza również udział kobiet i mężczyzn w bezpłatnych badaniach przesiewowych, mających na celu wczesne wykrywanie  nowotworów:  piersi, szyjki macicy i jelita grubego.

Zbiórka uczestników oraz formowanie pochodu zacznie się ok. godz. 12 w parku na pl. Wolności, w pobliżu Grabówki. Przed marszem planowane są okolicznościowe przemowy zaproszonych gości oraz lekarzy onkologów. Organizator przygotował dla uczestników atrakcyjne gadżety, m.in. kilkaset parasoli (w tym roku w kolorze różowym i zielonym), balony, ulotki i inne materiały promujące profilaktykę nowotworową.

W trakcie przemarszu rozdawane będą przechodniom ulotki, związane tematycznie z celem Marszu.

Zakończenie przewidziane jest na godz. 14.00 - 14.30 m.in. występem mażoretek z Ozimka oraz Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie- Koźlu.

PlakatA2_MarszNadziei_2012.jpeg