Wybierz język:
Buława 2020.jpeg Dzień Kobiet.jpeg WOŚP 2020.jpeg

Fotorelacja z "Rodzinnej Majówki"

Ośrodek Kultury w Byczynie przy współpracy z Urzędem Miejskim, Spółdzielnią Socjalną PERUNICA, Spółdzielnią Socjalną "Gród", CISPOL Polanowice, Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi "Dolina Słowików" w Proślicach oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Byczynie w dniach 1-3 maja zorganizował "Rodzinną Majówkę". 

Na Grodzie Rycerskim nad zalewem Biskupice - Brzózki mogliśmy oglądać zmagania rycerzy w walkach, zakosztować średniowiecznego życia , ponieważ w dniach 1-3 maja odbył się Międzynarodowy Turniej Rycerski. 

2 maja na byczyńskim rynku o godz.15:00 odbył się Start XLII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów Młodszych 'Po Ziemi Kluczborksiej i Oleskiej", natomiast na Placu Wolności miało miejsce otwarcie Republiki Byczyńskiej, czyli trasy turystycznej mającej formę gry terenowej. O godz.17:00 w Starym Parku w Byczynie odbył się Festyn Rodzinny, podczas którego odbyły się gry i zabawy dla dzieci, minifestiwal piosenki harcerskiej, turniej tenisa ziemnego oraz zabawa taneczna do białego rana z zespołem "Desant". Tego dnia również w Kluczborku odbył się Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego,podczas którego wystapił klub karate z Byczyny, który ćwiczy przy Ośrodku Kultury w Byczynie.

3 maja w Kościele Katolickim Św. Trójcy w Byczynie odbyła się Msza Święta za Ojczyznę.