Logo Byczyny

Młodzi Głosują - Młodzieżowe wybory prezydenckie w Technikum w Polanowicach

W ramach akcji „Młodzi Głosują - Młodzieżowe wybory prezydenckie” pani Karolina Kryściak przeprowadziła w każdej klasie w Technikum w Polanowicach lekcje dotyczące frekwencji wyborczej oraz znaczenia głosowania. Uczniowie próbowali wypisać przyczyny udziału obywateli w wyborach (samorządowych, prezydenckich, parlamentarnych). Niestety zadanie to sprawiło problemy. Łatwiejsze było wypisanie motywów absencji obywateli. Wszystkie pomysły zostały omówione na forum klasy. Uczniowie dyskutowali także, co to jest „świadomy wybór”.  Największe zainteresowanie wzbudziła strona internetowa www.latarnikwyborczy.pl .  W każdej klasie wspólnie zostały omówione pytania i przeprowadzony został przez uczniów test. Wyniki były zaskakujące. Uczniowie zapoznali się również ze stronami  www.mojepanstwo.pl oraz www.mamprawowiedziec.pl

W dniu 29 kwietnia 2015 r.  w szkole zostało przeprowadzone głosowanie.  Członkami komisji wyborczej byli: Paulina Siwy, Barbara Sojka  i Wiktor Czapor. Głosowanie odbywało się na przerwach, a frekwencja wyniosła 57,50%. W szkolnych wyborach I turę wyborów wygrali: Andrzej Duda oraz Magdalena Ogórek otrzymując ex aequo 25 % głosów.  Koordynatorem akcji była Karolina Kryściak.

 

Od 7 lat w polanowickim Technikum organizowany jest także Dzień Flagi, a od czterech lat jest to konkurs pomiędzy klasami. Głosowanie na najlepszą flagę odbywało się na facebooku szkoły. Najwięcej polubień tj. 136 ‘lajków’ zdobyła flaga klasy III TA/TH. Koordynatorką akcji była nauczycielka Karolina Kryściak.

Flagi na kolejnych zdjęciach poniżej wykonały klasy: III TA/TH, I TA/TH, II TA/TH.