Logo Byczyny

Przyjdź, zarejestruj się, pomóż Marianowi i innym

W sobotę 30 maja w Ośrodku Kultury w Byczynie trwać będzie Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Chętni będą mogli zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych.

Akcja rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 18.00. W tym czasie na potencjalnych dawców szpiku czekać będzie w Ośrodku Kultury dwudziestu wolontariuszy, sześć pielęgniarek i lekarz, którzy będą przeprowadzać rejestrację.

Imprezy towarzyszące akcji będą się odbywać na stadionie miejskim. Zaplanowano „Sztafetę dla Mariana”, w której wystartują burmistrz, radni, sołtysi, strażacy, pracownicy Urzędu Miejskiego, a także przyjaciele i znajomi Mariana Gmyrka.

- Ponieważ pasją pana Mariana jest bieganie, chcemy właśnie w ten sposób pokazać, że jesteśmy z nim i go wspieramy – mówi burmistrz Robert Świerczek.

Ponadto jeden ze sponsorów akcji zadeklarował, iż za każdy pokonany kilometr, wpłaci 100 zł na konto Fundacji DKMS, by próbki od potencjalnych dawców z Byczyny zostały przebadane w trybie ekspresowym.

 

Szczegółowy program Dnia Dawcy Szpiku:

12.00 – 18.00 – rejestracja dawców w Ośrodku Kultury

Stadion Miejski:

12.30 – sztafeta dla Mariana

14.00 – przyjazd uczestników Zlotu Motocyklowego

14.05 – pokaz tresury psów policyjnych

14.15 – oficjalne otwarcie zlotu

14.20 – niespodzianka od motocyklistów dla mieszkańców Byczyny

14.40 – występ zespołu tanecznego z Ośrodka Kultury

15.00 – występ wokalistek Studia Piosenki przy Ośrodku Kultury

15.20 – występ zespołu tanecznego z Ośrodka Kultury

15.30 – koncert Joanny i Katarzyny Jabłońskich

Ponadto w trakcie trwania przedsięwzięcia będzie miała miejsce loteria fantowa – każdy los wygrywa, a także licytacja mebli przekazanych przez firmę Mirjan z Łęki Mroczeńskiej.

 

Marian.png