Logo Byczyny

Światowy Dzień AIDS 01.12.2012 r.

Opolski Urząd Wojewódzki Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia przypomina o przypadającym 1 grudnia światowym dniu AIDS. Informuje także o działalności Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Opolu, wykonującego bezpłatne i anonimowe badania w kierunku zakażenia wirusem HIV. Punkt funkcjonuje przy Poradni Przedmałżeńskiej i Rodzinnej Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Opolu przy ul. Damrota 6; tel. 774 544 845. Koordynatorem Punktu jest Pani Marzena Michałowska.

Działalność Punktu finansowana jest ze środków Krajowego Centrum ds. AIDS. W punkcie pracują  lekarze i psycholodzy, posiadający certyfikat Krajowego Centrum ds. AIDS. Udzielają profesjonalnych porad zarówno przed testem, jak i po nim, czyli w momencie wręczania wyniku. Punkt czynny jest w każdą środę  w godz.: 16.00-19.30. W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni pacjent przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu. Nie jest prowadzona rejestracja telefoniczna (badania są anonimowe). Wynik można odebrać (tylko osobiście!) w następnym tygodniu po pobraniu krwi.

Link do strony internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS, w którym funkcjonuje również Poradnia internetowa to: http://www.aids.gov.pl