Wybierz język:
Buława 2020.jpeg Dzień Kobiet.jpeg WOŚP 2020.jpeg

Konrad Kardas V-ice Mistrzem Polski w kumite. Gratulujemy!

23-24 maja we Włocławku odbyły się .26 Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Z  Ośrodka Kultury Byczyna startowali;Błażej Marciniszyn,Kacper Sitarz w kategorii kadet,Wiktor Kardas - junior,Konrad Kardas- młodzieżowiec.

Najlepiej wypadł Konrad Kardas zostajac V-ice Mistrzem Polski w kumite( walka) oraz zajmując  5-6 miejsce w fukugo (dwubój) 5 miejsce w kata(układ techniczny) .

Pozostali startujący z Byczyny  zapezentowali się równie dobrze bo odpadli dopiero  blisko stref medalowych.

Grupy  startujacych w poszczegónych kategoriach były bardzo liczne , liczace ponad 40-tu do  50-ciu startujących.                  

  

Natomiast 30 maja w Głuchołazach odbyły się 9 Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny.Uczestniczyło w nich 16 klubów ,ok.200 zawodników.

Sekcję Karate Tradycyjnego przy Ośrodeku  Kultury w Byczynie  reprezentowali -Bartek Mucha oraz Zuzanna Mazur w kat.wiekowej młodzik, Wiktor Kardas -junior,Konrad Kardas-młodzieżowiec.

Zuzia Mazur zdobyła brazowy medal  w kategorii  kata,Wiktor Kardas zdobył dwa brązowe medale w kategorii kata i kumite  , a najlepiej zaprezentował sie Konrad Kardas  zdobywajac dwa złote medale  w kategorii kata i kumite .

Zawodnik otrzymał również za ten wynik dwe statuetki -jedna z nich trafiła do rak Pani dyrektor Ośrodka Kultury z i umieszczona została w  w gablocie trofeów z  podziękowaniem za wsparcie sekcji .

Trenerem zawodników jest Zbigniew Sitarz.  

 

Zawodnikom i Trenerowi serdecznie gratulujemy uzyskanych tak wspaniałych wyników.    

20150523_200705.jpeg   20150530_165731.jpeg