Logo Byczyny

Byczyna tańcem stoi

Grad medali i pucharów wywalczyli reprezentanci gminy Byczyna podczas dwóch turniejów tanecznych, które odbyły się w niedzielę 14 czerwca w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kluczborku.

W II Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym Przedszkolaków „O Puchar Starosty Kluczborskiego” Balerina 2015 wzięły udział 24 zespoły. Widzowie mieli okazję obejrzeć wspaniałe choreografie, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach oraz przepiękne stroje.

W konkursowej stawce świetnie wypadli reprezentanci gminy Byczyna. Pierwsze miejsca wywalczyły zespoły: Marzenie Mini 1 za etiudą taneczną „Łabędzie” ze Studia Tańca i Ruchu Patiga oraz Gumisie z Publicznego Przedszkola w Byczynie, które zaprezentowały krakowiaka. Najwyższy stopień podium wywalczył także solista Michał Pajor z Ośrodka Kultury w Byczynie.

Na trzecich miejscach zameldowały się Teletubisie z inscenizacją taneczną „Smerfów świat” oraz cheerleaderki – oba zespoły z Publicznego Przedszkola w Byczynie.

Tego samego dnia odbył się także I Powiatowy Przegląd Taneczny „O Puchar Burmistrza Byczyny” Inspiration 2015. Rywalizowały w nim 22 grupy, wśród których równych sobie nie mieli byczynianie.

To właśnie do dwóch byczyńskich zespołów trafiły puchary burmistrza Roberta Świerczka. Wywalczyły je Marzenie 3 ze Studia Tańca i Ruchu Patiga za etiudę taneczną „Wenecki Poker” oraz reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Byczynie za widowisko taneczne „Śnieżka” (grupa młodsza).

Ale to nie koniec sukcesów byczynian, gdyż zwycięzcami w swoich kategoriach zostali także starsi tancerze z PSP w Byczynie za oberka oraz – dwukrotnie – Zespół Tańca Orientalnego z Ośrodka Kultury w Byczynie.

- Te dwa turnieje to dowód, że Byczyna tańcem stoi – mówi burmistrz Robert Świerczek. – Mam nadzieję, że już w przyszłym roku uczestnicy przeglądu Inspiration będą rywalizować w Byczynie, w wyremontowanej hali przy gimnazjum.