Logo Byczyny

Europejskie Dni Dziedzictwa 2015 w Byczynie

Utracone dziedzictwo to temat tegorocznej 23. edycji EDD w Polsce, które odbędą się w dniach 12-13 oraz 19-20 września 2015 roku.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Ich idea narodziła się 3 października 1985 roku w Granadzie w Hiszpanii podczas II Konferencji Rady Europy. Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

Byczyna zaprasza serdecznie do siebie w dniach 19-20 września. Udział w byczyńskich wydarzeniach jest bezpłatny. Poniżej przedstawiamy program przedsięwzięcia:

19 września (sobota)

godz. 21.00 – nocne zwiedzanie Byczyny. Zbiórka przy pl. Wolności. W programie zwiedzanie kościoła ewangelickiego, kościoła katolickiego, murów obronnych, ratusza, wieży widokowej i wież bramnych.

20 września (niedziela)

godz. 15.00 – Izba Tradycji w Ratuszu: otwarcie wystawy zdjęć i widokówek z przedwojennej Byczyny pt. „Dziedzictwo utracone.  W programie również wirtualny spacer po XIX-wiecznej Byczynie oraz wykład na temat wyników badań archeologicznych.

- PDFOpolski Informator EDD 2015.pdf (4,13MB)