Logo Byczyny

To było jubileuszowe gotowanie

W niedzielę 26 lipca w Byczynie, na skwerku koło karczmy Spichlerz, odbył się 10. konkurs na najlepszą potrawę domową. Pomysłodawcą imprezy jest sekretarz gminy Maciej Tomaszczyk.

W zmaganiach wzięło udział siedem drużyn, które starały się – i to z powodzeniem – podpić serca jurorów i publiczności swoim kunsztem kulinarnym oraz pomysłami.

Sędziowie, którym przewodzili Ryszard Warnke, kucharz z restauracji Adler oraz burmistrz Robert Świerczek, łatwego zadania nie mieli. Ostatecznie najwyżej ocenili specjały przygotowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jasiek w Jaśkowicach, które serwowało chłodnik z miętą, pierogi z kapusty kwaszonej oraz racuchy z jabłkami.

Drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną”, trzecie ex aequo Samorząd Mieszkańców Byczyny oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Dobiercic, a czwarte Sołectwo Proślice, Zespół Miechowiacy z Miechowej oraz Cispol z Polanowic.

W trakcie oczekiwania na degustację konkursowych dań widzowie mogli posmakować jubileuszowego tortu, a także zupy gulaszowej, którą ugotowali burmistrz Robert Świerczek i kustosz grodu w Biskupicach Andrzej Kościuk.

Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury, Urząd Miejski oraz Centrum Integracji Społecznej.