Logo Byczyny

Przepiękne korony, pomysłowe korowody

Podczas niedzielnego święta plonów zostały rozstrzygnięte konkursy gminne na najładniejszy wieniec/koronę dożynkową oraz korowód.

Jury – przewodniczący Krzysztof Chojak (plastyk, nauczyciel), Jadwiga Gierczyk (radna Rady Miejskiej w Byczynie), Jagoda Buła (przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Kluczborku) oraz Magdalena Olender (Urząd Miejski w Byczynie) – nie miało łatwego zadania.

- Wszystkie korony i wieńce były przepiękne i pracochłonne, a korowody niezwykle pomysłowe – mówili jurorzy. – Dlatego zdecydowaliśmy o przyznaniu nagród ex equo.

W konkursie na najładniejszy wieniec/koronę dożynkową pierwsze miejsce i 500 zł zdobyło sołectwo Janówka. Na drugorzędnym drugim miejscu uplasowały się Miechowa i Proślice – oba sołectwa otrzymały także po 400 zł. Trzecią lokatę i 300 zł zdobyły Jaśkowice. Dyplomy za udział oraz po 200 zł dostały: Biskupice, Paruszowice, Nasale, Kostów, Roszkowice i Jakubowice.

W konkursie na najładniejszy pojazd korowodu dożynkowego zwyciężyły Paruszowice (500 zł). Na drugim miejscu zameldowały się Polanowice i Borki (po 400 zł), a na trzecim Nasale, Gołkowice i Jaśkowice (po 300 zł). Za udział uhonorowane zostały sołectwa: Kostów, Ciecierzyn, Kochłowice, Janówka, Wojsławice, Proślice i Roszkowice.