Logo Byczyny

Udany start naszych karateków

W sobotę 3 października podopieczni Zbigniewa Sitarza walczyli we Wrocławiu w Pucharze Mistrza. W międzynarodowej obsadzie spisali się bardzo dobrze.

- Puchar Mistrza to impreza cykliczna, bardzo prestiżowa – mówi trener karateków Zbigniew Sitarz. – Startuje w niej bardzo dużo zawodników i jest to test dla kadrowiczów przed Mistrzostwami Świata lub Europy.

W doborowym towarzystwie Byczynę reprezentowali: w najmłodszej kategorii - Kacper Sadowski, Bartłomiej Mucha, Bartosz Zawadzki i Zuzia Mazur, juniorka młodsza Ola Zawadzka oraz młodzieżowiec Konrad Kardas.

- Wszyscy wypadli bardzo dobrze – relacjonuje Zbigniew Sitarz. – Największe sukcesy odnieśli Bartek Zawadzki, który wywalczył trzecie miejsce w kata oraz Konrad Kardas, który zwyciężył w kata pokonując tegorocznych mistrzów Polski. Konrad również w kumite miał szansę na medal, ale po równorzędnej walce przegrał z aktualnym mistrzem świata.

Nasz „złoty” reprezentant został też powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Wilnie, które odbędą się 17 i 18 października. Byczynianin będzie bronił barw biało – czerwonych w dwóch konkurencjach – kumite i fuku – go.

12143128_646768065460678_2131645150144614112_n.jpeg