Logo Byczyny

Malowali ratusz z Thermoshield

W piątek 9 października poznaliśmy laureatów konkursu „Pomalujmy byczyński ratusz z Thermoshield”.

Konkurs został przeprowadzony podczas dożynek wojewódzkich, które odbyły się w Byczynie 6 września. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić swoją kolorystyczną wizję elewacji ratusza. W rywalizacji wzięło udział 49 dzieci. Następnie wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie w Urzędzie Miejskim, a laureatów wybrała publiczność podczas głosowania.

Największe uznanie zdobył rysunek Patryka Kasperkiewicza z Komorzna, na który zagłosowały 23 osoby. Patryk otrzymał w nagrodę 30 litrów farby.

Drugie miejsce – i 20 litrów farby - przypadło Weronice Nocoń z Rozmierza. Natomiast trzecie (i 10 litrów farby) – byczyniance Oliwii Pietrzak.

- Z nagrody bardzo się cieszę, ale nie wezmę jej dla siebie – mówiła Oliwia. – Farbę przekażę do szkoły, żeby ściany w naszej klasie zostały odnowione i odświeżone.

Rozlosowano także nagrody wśród osób, które wzięły udział w głosowaniu. Szczęście uśmiechnęło się do:  Anny Merty, Urszuli Masiarz i Weroniki Zięby.

Sponsorem konkursu była firma Thermoshield z Kluczborka, producent farb elewacyjnych i energooszczędnych.

- Tak jak obiecaliśmy, za każdego uczestnika konkursu gmina otrzyma litr farby na rewitalizację ratusza – tłumaczył Mariusz Kubicki z Thermoshield. – Dla Byczyny zarezerwowaliśmy czterysta litrów farby. Już niebawem będziemy organizować kolejne konkursy, w których dzieci będą mogły zdobyć farbę i w ten sposób pomóc w remoncie jednego z najważniejszych budynków w mieście.

- Jesteśmy wdzięczni firmie Thermoshield za organizację konkursu i za to, że chce z nami współpracować – wyjaśniała wiceburmistrz Katarzyna Zawadzka. – Farba na malowanie ratusza bardzo nam się przyda i to już niebawem. Kompleksowy remont budynku magistratu chcemy przeprowadzić w przyszłym roku. Niedawno robiliśmy wśród mieszkańców miasta ankiety na temat tego, jakie inwestycje uważają za najbardziej konieczne. Na jednym z pierwszych miejsc znalazł się właśnie ratusz.