Logo Byczyny

Stadion do remontu

- Planujemy modernizację Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Górskiego w Byczynie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w modelu: zaprojektuj, wybuduj i utrzymaj – zapowiada wiceburmistrz Katarzyna Zawadzka.

Zmodernizowany obiekt ma spełniać rolę zarówno stadionu piłkarskiego wraz z boiskiem treningowym, stadionu lekkoatletycznego oraz miejsca gdzie będą odbywały się koncerty.

-  Dlatego na terenie obiektu planowana jest budowa nowoczesnego amfiteatru dla widowni na ponad tysiąc pięćset osób – mówi wiceburmistrz Katarzyna Zawadzka.

Zakres prac będzie bardzo szeroki.

- Jeśli chodzi o stadion piłkarski, to zostanie on zmodernizowany z uwzględnieniem aktualnych wymagań dla klubów piłkarskich pierwszej ligi – tłumaczy zastępca burmistrza. – Ponadto zostaną wymienione bramki na aluminiowe – zgodnie z przepisami UEFA, zamontowane piłkochwyty, nowe budki z ławkami dla piłkarzy rezerwowych. Trybuna dla kibiców gości będzie odgrodzona od reszty trybun. Oprócz tego wokół płyty głównej zostanie zbudowane nowe ogrodzenie na wysokość metra.

Dzięki modernizacji obiekt będzie także spełniać wymagania wynikające z przepisów lekkoatletycznych. Powstanie bieżnia tartanowa, miejsca do: rzutu kulą, rzutu oszczepem, skocznia w dal i do trójskoku, miejsce do skoku wzwyż oraz trybuny na ok. 500 osób.

- Stary amfiteatr zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowy, składający się ze sceny o wymiarach 10 na 12 metrów, zadaszenia nad sceną i widownią – wyjaśnia wiceburmistrz. – Za amfiteatrem powinny znajdować się pomieszczenia techniczne, szatnia i pomieszczenia dodatkowe. Ponadto amfiteatr musi być połączony z drogami komunikacyjnymi obiektu, bez konieczności wchodzenia na bieżnię.

Modernizacja zakłada też powstanie boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią obok boiska głównego, z bramkami aluminiowymi, budkami z dwiema ławkami dla zawodników rezerwowych, oświetleniem i kilkoma rzędami ławek dla widzów.

Z kolei na miejscu obecnej szatni ma stanąć budynek jednopiętrowy, w którym na parterze mają się znajdować szatnie dla piłkarzy, biuro klubu, a na pierwszym piętrze pomieszczenia Ośrodka Kultury – sale na zajęcia z zapleczem socjalnym, toalety, dwa duże pomieszczenia gospodarcze oraz jeden garaż.

stadion.jpeg