Logo Byczyny

Strategia w trakcie konsultacji

W poniedziałek 26 października odbyło się w ratuszu spotkanie konsultacyjne poświęcone strategii rozwoju gminy na lata 2015 - 2020.

- Strategia rozwoju gminy jest podstawowym i najważniejszym dokumentem samorządu, bowiem określa obszary, cele i kierunki interwencji polityki rozwoju na najbliższe lata – mówił burmistrz Robert Świerczek.

Nowa strategia gminy, na lata 2015 – 2020, jest w trakcie opracowywania.  W poniedziałek 26 października odbyło się w ratuszu spotkanie konsultacyjne w tej sprawie. W jego trakcie Magdalena Wcisło, która na zlecenie gminy opracowuje dokument, opowiedziała o zasadach tworzenia strategii i odpowiadała na pytania uczestników spotkania.

- Konsultacje są właśnie po to, by mieszkańcy mogli uczestniczyć w tworzeniu tego dokumentu i wpisywać do niego swoje pomysły, na czym bardzo nam zależy  – tłumaczyła Magdalena Wcisło. – Tylko na przedsięwzięcia oraz inwestycje zawarte w strategii, gmina będzie mogła pozyskiwać dofinansowanie z zewnątrz.

Uwagi do strategii można składać do poniedziałku 02.11.2015 r. na specjalnym formularzu, który jest dostępny w Urzędzie Miejskim (pokój 23). Można go także pobrać ze strony internetowej gminy (www.byczyna.pl) w zakładce Aktualności i Biuletynu Informacji Publicznej (zakładka Ogłoszenia).

 

IMG_2581.jpeg