Logo Byczyny

Wyróżnienia dla najlepszych sportowców z gminy Byczyna

W piątek, 28.12.2012 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Byczynie zostały wręczone wyróżnienia dla najlepszych sportowców w gminie Byczyna. Pomysłodawcą przyznania tego typu nagród był radny Sławomir Nędza. Rada Miejska w Byczynie oraz Burmistrz Byczyny jednogłośnie przychylili się do wniosku radnego Nędzy. 

Burmistrz Byczyny w imieniu własnym i Rady Miejskiej wręczył podczas sesji na ręce sportowców - Macieja Chmielewskiego i Konrada Kardasa listy gratulacyjne i talony - nagrodę o wartości 500 zł do wykorzystania na artykuły sportowe w sklepie Decatlon. Podziękowania zostały wręczone również trenerom młodych sportowców: Panu Zbigniewowi Sitarzowi i Panu Przemysławowi Buśce oraz rodzicom sportowców: Państwu Wioletcie i Arturowi Kardasom oraz Państwu Małgorzacie i Henrykowi Chmielewskim. Nagrodę w imieniu Maćka i jego trenera odebrali państwo Chmielewscy, gdyż syn wraz z trenerem przebywali w tym dniu na zgrupowaniu sportowym.

Krótka charakterystyka młodych mistrzów z Gminy Byczyna:

Maciej Chmielewski  - (rocznik 1997) trenuje od 2010 roku lekkoatletykę. Jest członkiem kadry wojewódzkiej młodzików w lekkiej atletyce. Trenerem Maćka jest Pan Przemysław Buśko – nauczyciel ZSGLiZ w Byczynie.  Do najwybitniejszych osiągnięć sportowych Maćka należą:

(Imprezy mistrzowskie organizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki)

·   III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików 29-30.09.2012 r. Słubice w konkurencji 6-bój lekkoatletyczny (bieg na 100 m, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg 110 m przez płotki, rzut oszczepem, bieg na 1000 m)

·       I miejsce w biegu na 110 m przez płotki i II miejsce w biegu na 300 m przez płotki podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików okręgu śląskiego – Częstochowa 15-16.09.2012r.

(Imprezy mistrzowskie organizowane przez Szkolny Związek Sportowy)

·      I miejsce w biegu na 300 m przez płotki i III miejsce w biegu na 110 m przez płotki podczas Indywidualnych Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce – Finał Wojewódzki

·  II miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce – Finał Wojewódzki (Maciek był najmocniejszym zawodnikiem drużyny)

Należy dodać, że wyniki 300 m przez płotki  jest szóstym wynikiem w kraju w tej kategorii wiekowej, a na 110 m przez płotki czternastym wynikiem w kraju.

Konrad Kardastrenuje karate tradycyjne od 2002 r. (10 lat). W 2012 r. został powołany do Narodowej Reprezentacji Polski. Jego trenerem jest  Pan Zbigniew Sitarz – trener sekcji karate tradycyjnego działającego przy Gminnym Uczniowskim Klubie Sportowym. Konrad ma na swoim koncie liczne sukcesy, m.in.:

·         II miejsce w Pucharze  Polski Dzieci  (2007)

·  Dwukrotne Wicemistrzostwo Polski w fuku-go i kata podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych  (2011)

· Zdobywca Pucharu Prezydenta Zielonej Góry i Burmistrza Kluczborka (2012)

·    II miejsce w konkurencji kata drużynowego w kategorii juniorów podczas Mistrzostwa Świata w łodzi w 2012 r.

Jest również wielokrotnym medalistom zawodów międzynarodowych i międzyokręgowych.

 

Naszym młodym byczyńskim sportowcom serdecznie gratulujemy osiągnięć i dziękujemy za promowanie naszej gminy, życząc dalszych sukcesów. 

PC280057.jpeg PC280058.jpeg PC280059.jpeg

PC280061.jpeg PC280062.jpeg PC280063.jpeg