Logo Byczyny

Odwiedziny u kombatantów

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości burmistrz Robert Świerczek odwiedził mieszkańców gminy Byczyna, którzy walczyli o to, by Polska była niepodległa.

- 11 listopada to doskonała okazja do tego, by osoby zasłużone w walce o wolność naszego kraju odwiedzić, spotkać się z nimi i podziękować za to, co dla nas zrobili – mówi burmistrz Robert Świerczek. – A zrobili bardzo dużo – dzięki nim żyjemy w niepodległej Polsce, o jakiej wiele pokoleń naszych przodków marzyło i nigdy nie doczekało spełnienia tego marzenia.

Burmistrz Byczyny, wspólnie z Iwoną Sarnowską, dyrektor Ośrodka Kultury, odwiedził: Pana Kwiryna Mączkę z Byczyny, Panią Joannę Bożek z Sierosławic, Pana Franciszka Bosakowskiego z Roszkowic, Pana Wojciecha Szmigla z Biskupic, Panią Marię Woźniak z Ciecierzyna oraz Pana Władysława Koryzmę z Byczyny.

- Wszystkie te spotkania były bardzo miłe, sympatyczne i wzruszające – relacjonuje burmistrz. – Warto z takich okazji do spotkań korzystać, bo niestety z roku na rok kombatantów jest już coraz mniej.