Logo Byczyny

Najpiękniejsze dynie i bal duszków

Koniec października upłynął w Publicznym Przedszkolu w Byczynie w bardzo tajemniczej i wyjątkowej atmosferze. Ogłoszony został I jesienny konkurs rodzinny na najwspanialszą dynię. Rodzice wraz z dziećmi przygotowywali w domach eksponaty z dyni według własnych pomysłów i wyobraźni.

Do konkursu zgłoszonych zostało 60 prac. Wśród nich znaleźć można było m.in. piratów, karetę z księżniczką, domki dla postaci bajkowych, zdrową kanapkę i wiele wiele innych. Jury w składzie: Karina Wicha (wicedyrektor przedszkola), Wiesława Krzemińska (przedstawiciel grona pedagogicznego), Barbara Kuk (przewodnicząca Rady Rodziców) i Małgorzta Gocejna (członek Rady Rodziców) nie miało łatwego zadania.  Ostatecznie wyłoniło 12 laureatów, którym przyznano pierwsze miejsca. Ze względu na ogromną pomysłowość i wysoki poziom wykonanych prac jurorzy nie przyznali miejsc drugiego i trzeciego, a pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Wśród laureatów I miejsca znaleźli się: Wojciech Oberski, Wojciech Soboń, Maja Conio, Konrad Paszek, Zosia Gocejna, Tymoteusz Śnieżek, Roksana Grygier, Mikołaj Jagieła, Piotr Pędrak, Radosław Altman, Nikita Fedorowicz i Maja Lizoń.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców Publicznego Przedszkola w Byczynie.

- Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku – mówią organizatorzy.

Rozstrzygnięcie konkursu przypadło w przedszkolu na wyjątkowy dzień, bowiem 30 października odbył się w placówce Bal Kolorowych Duszków, w którym wzięli udział milusińscy.

- Konkurs dyniowy oraz bal kolorowych duszków miały na celu zapoznanie dzieci z obyczajami i kulturą innych krajów, takich jak Wielka Brytania, Irlandia, USA związanymi z obchodzeniem Święta Zmarłych – tłumaczą organizatorki. - Nie zapomnieliśmy oczywiście o naszych polskich, najpiękniejszych tradycjach.