Logo Byczyny

Utraciłeś dokumenty? Nie ryzykuj! Zastrzeż je!

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE to akcja realizowana przez Związek Banków Polskich pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych  i we współpracy z policją oraz federacją Konsumentów. Jej celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.  Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzenia kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe przeciwko budżetowi samorządu (np. zakładanie fikcyjnej działalności gospodarczej). Wg danych z najnowszego „Raportu o dokumentach – infoDOK”, w III kwartale 2015 r. odnotowano 1.888 prób wyłudzeń kredytów, na kwotę ponad 63 mln złotych.

System Zastrzegania Kart został uruchomiony 1 stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828 by zastrzec swoją kartę. Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotna rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat  jego operatora.

Szczegółowych informacji można uzyskać również pod linkiem specjalnego serwisu internetowego www.DokumentyZastrzezone.pl oraz www.zastrzegam.pl

 

dokumenty zastrzeżone 2.jpeg